Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

U kap me armë te selia e PS, dënohet me 5 vite burg Vladimir Gjuta

07/04/2021 - 12:05

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 5 vite burg Vladimir Gjutën, i arrestuar me një armë me vete pranë selisë së PS në shkurt të vitit 2020.

Gjuta u fajësua për "mbajtje pa leje të amëve luftarake" dhe për "mbajtje pa leje të armëve të ftohta".

Në shkurt të vitit të kaluar, Gjuta u kap i armatosur pranë selisë së Partisë Socialiste.

Ai u pikas nga gardistët, që shoqëronin kryeministrin Edi Rama dhe ministrat që ndodheshin në seli pasi po zhvillohej mbledhja e kryesisë e PS.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një makinë tip "BMW" është përfshirë nga flakët gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në Durrës.

Kundërshtuan me dhunë punonjësit e Policisë, arrestohen në flagrancë 3 persona në Durrës.    

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “World Coins”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të falsifikimit të monedhave.

Urbani i linjës së "Kopshtit Zoologjik" dhe një mjet tjetër janë aksidentuar mëngjesin e kësaj të marte në qendër të Tiranës.

Publikohet fotoja e Ndriçim Jonuzit, i cili është shpallur në kërkim, pasi mbrëmjen e së hënës plagosi 27-vjeçarin Bledar Okshtuni në zyr

Një ngjarje e rëndë u shënua gjatë orëve të pasdites në Kavajë, ku zyra elektorale e PD u qëllua me armë zjarri.

Është qëlluar me armë zjarri brenda zyrave elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë.

Rudolf  Nikolli, 34-vjeçari autor i ngjarjes së rëndë të ndodhur në xhaminë “Dine Hoxha” , ku mbetën të plagosur me thikë 5 persona rezul

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të hënë në Tiranë.

Një person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë gjatë natës në Shkodër në drejtim të makianve së 36-vjeçarit David Ndoci.