U kapën me gjysmë milion paund kokainë, tre shqiptarët sulmojnë forcat e policisë britanike

11/12/2019 - 18:41

Tre banditë shqiptarë sulmuar oficerët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit  gjatë një sulmi pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerën e gjysmë milioni paundësh. Përveç lëndës narkotike, ata kishin edhe dokumente të rreme identifikimi.

Denis Markeci, 29 vjeç dhe Endri Cena, 26 vjeç, akuzohen për posedim me qëllim të furnizimit të drogës së klasit A. Ata sulmuan tre oficerë kur u arrestuan të premten në një pronë në Britton, të Bristolit.

Ata u akuzuan gjithashtu se posedonin të dokumenteve të rreme të identitetit së bashku me Dorian Zilin, 25 vjeç.

Në ndërtesë u gjetën katër karta identiteti italiane dhe rumune si dhe karta bankare të paligjshme. Burrat, pa asnjë vendbanim të caktuar, u dërguan në qelitë e paraburgimit, ndërsa do të paraqiten në gjykatë më 3 janar të vitit 2020.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Vrasësi i avokatit Michalis Zafeiropoulos , Ibrahim Brahimi, ishte i gatshëm për gjithçka, ndërsa u përpoq të arratisej nga burgu i

Një 39vjeçar me origjinë shqiptare ka përfunduar në prangat e policisë në Napoli.

Një shqiptar i identifikuar si Albert Rami është vënë në pranga, pasi akuzohet për kultivim dhe trafik të lëndëve narkotike. 

Dy vajza kanë mbetur të plagosura gjatë një aksidenti rrugor në rrugën e Rinasit.

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Peqin, ku dy motora janë përplasur "kokë më kokë" me njëri-tjetrin.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Memaliaj.

Policia e Tiranës ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë, pronarin e një restoranti dasmash, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kun

Një 30-vjeçar shqiptar ndërroi jetë pasi ra nga kati i dytë i një ndërtese në Santhià (Vercelli, Itali), ku ai ishte futur së bashku me n

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës, nga strukturat e Ko