U plagos në burg, kush është i riu që u arrestua 3 vite më parë në portin e Durrësit

15/10/2019 - 21:35

Një përplasje mes disa të dënuarve në burgun e Rrogozhinës, ka lënë të plagosur rëndë Bajram Myftaraj. Ky i fundit është dërguar me urgjencë në spitalin e Tiranës për shkak të dëmtimeve që ka marrë nga sherri. 

Po kush është Bajram Myftaraj?

Më 12 nënton 2016, ai u arrestua me 26 kg marijuanë në Portin e Durrësit. 26-vjeçari u kap në vijën e dytë të kontrollit në Portin e Durrësit, pasi në makinë iu gjetën  94 pako me kanabis.

Ditën e sotme në burgun e Rrogozhinës ndodhi një sherr mes të burgosurve. Mësohet se nismëtari i sherrit është i dënuari Endrit Goga.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy persona kanë mbetur të plagosur ditën e sotme në kryeqytet, si pasojë e një aksidenti rrugor.

Një punonjës bashkie ka humbur jetën pasditen e sotme në rrethana të paqarta. Sopot Kamberi, me detyrë përgjegjës i gjendjes civile në De

Një 47-vjeçar shqiptar është dënuar me dy vjet e katër muaj burg nga gjykata e Swindonit, pasi u kap me drogë. Sipas mediave britanike, 4

Një 20-vjeçare është kapur nga policia në Rinas me 12.450 euro të padeklaruara në doganë.

Një sherr mes vëllezërve ka çuar njërin prej tyre në pranga. Ngjarja në fjalë ndodhi në Kombinat.

Një 60-vjeçar është plagosur si pasojë e përplasjes së një "triçikli" me një makinë tip "Volkswagen".

Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur në qytetin e Korçës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.17 të qytetit.

Është ndalur ish-punonjësja e postës në Levan të Fierit, e cila ka qenë në kërkim për veprën penale "Vjedhje duke shpërdoruar detyrën".

Pas arrestimit të Astrit Thaçit, 27-vjeçarit nga Durrësi, i cili kreu grabitje me armë në Elbasan, Tiranë dhe Durrës, dy persona të tjerë

Furgoni i Drejtorisë së Burgjeve është përfshirë në një aksident mëngjesin e sotëm, dhe për pasojë një polic ka mbetur i lënduar.