Ushtronte dhunë ndaj gruas në prani të fëmijëve, ndalohet burri në Durrës

17/10/2019 - 11:28

Parandalohet përshkallëzimi i dhunës në familje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës në bashkëpunim me Specialistët e Policimit në Komunitet bënë të mundur ndalimin e shtetasit S.K., 47 vjeç, banues në Shkallnur/Durrës.

Ai pasi ushtronte dhunë të përsëritur në prani të fëmijëve ndaj bashkëshortes P.K., 40 vjeçe, Banues në Shkallnur/Durrës.

 Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sasi tritoli ka shpërthyer mëngjesin e sotëm jashtë rrethimit të banesës së 22-vjeçarit Eraldo Koçja në Fushë-Krujë.

Ndalohen 2 shtetas të shpallur në kërkim kombëtar për vepra të ndryshme penale.

Arrestohet në flagrancë dhe 1 drejtues mjeti.

Një aksident është regjistruar pak më parë në qendër të Durrësit.

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmjen e kësaj të marte në Tiranë, rreth orës 20:50.

Arrestohet në flagrancë një 32-vjeçar, i cili ka qëlluar në ajër me armë zjarri.

Finalizohet operacioni "Kuruesi i rremë" nga strukturat e Hetimit të Krimit në DVP Lezhë, në bashkëpunim të ngushtë me Komisariatin e Pol

Policia ka arrestuar një 43-vjeçar në Shkodër pasi ka plagosur me armë zjarri pas një konflikti të çastit, Drejtorin e Ujësjellësit në Ba

Intensifikohen kontrollet e territorit, nga toka dhe ajri, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e tentativave për të kultivua

Një 35-vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës, pasi ka dhunuar një punonjës të OSHEE-së për motive të dobëta.

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në rrugën dytësore Durrës-Tiranë me pasojë vdekjen.