Vëllezërit Koka dënohen për kokainë në Francë

07/05/2015 - 10:36

7 maj 2015 - Gjykata Penale e qytetit Anesi (Annecy) në Departamentin e Savojës së Sipërme në Francë, dënoi për trafik heroine dhe kokaine vëllezërit Aleksandër dhe Altin Koka me pesë vjet burg.

 Aleksandri është shpallur në kërkim, ndërsa Altini është në burg. Po për trafik droge Ilir Mandreja u dënua me 3 vjet burg, ndërsa Arben Kuci me 4 vjet burg. Ismail Muhameti me 3 vjet burg dhe Ilir Kahani me një vit burg. Rishat Dardana dhe Toni Maliqi u shpallën të pafajshëm për mungesë faktesh.

Policia kishte rënë në gjurmët e këtij grupi droge që në prill 2014, kur dogana franceze ndaloi një makinë me shofer njërin nga vëllezërit Koka. Në makinë u gjetën 26 300 euro kesh të padeklaruara në doganë. Që nga ky moment, polica filloi hetimin e këtij grupi kriminal duke përdorur si metodat speciale të hetimit edhe qentë antidrogë.

/Gj.Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sparanise të Casertanos në Itali, ku një shqiptar pe leje qëndrimi u përpoq të vriste vëllanë e tij. 

Vladimir Gjuta është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës për dhunë dhe plagosjen e kushëririt të tij.  Ky i fundit me shenja të dukshme ng

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme, pasi u janë gjetur kartëmonedha të falsifikuara.

Tre të rinj raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit.

Policia ka arrestuar një 22-vjeçar në Sarandë, të cilit frocat blu i kanë gjetur të fshehura 20 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit "

Goditet një tjetër rast i dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit. 

Policia Metropolitane në Londër njofton së një 22 vjeçar suedez është ndaluar si i dyshuar për vrasjen e 36-vjeçarit shqiptar Flamur Beqi

Policia italiane ka arrestuar autorin e akisdentit që i shkaktoi vdekjen shqiptarit Franko Gjinaj.

 Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 60- vjeçarin me iniciale V.N., i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dhe ka kryer edhe marrëdhënie

Një zënkë në një familje shqiptare në Lenzburg mbrëmjen e të hënës ka alarmuar policinë, ndërkohë që burri 38-vjeçar është hedhur nga bal