Vdekja në spital e 25-vjeçares pas lindjes, arrestohen dy mjekë

22/04/2019 - 20:47

Vdekja e një nëne të re në sallën e operacionit ka bërë që të ndalohen disa mjekë të spitalit të Elbasanit. Mësohet se në pranga janë vënë mjeku kardiolog Mehmet Ibraj dhe ai reanimator, Nikollaq Thano.

Në pyetje janë marrë edhe disa mjekë të tjerë. Mesditën e sotme në Elbasan humbi jetën 25-vjeçarja Rexhina Dobrova.

Ajo ndërroi jetë gjatë kohës kur sapo kishte lindur fëmijën e saj, një vajzë e cila është në gjendje të mirë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur në Vlorë ku janë përfshirë tre automjete.

Vihen në pranga dy të dyshuar për pengmarrjen 10 ditë më parë në Kamëz, ndërsa ka dyshime të forta të policisë, se Jan Prenga, i marrë pe

Policia italiane ka arrestuar një natë më parë një të ri shqiptar, i cili më herët ishte arratisur nga burgu në Carinola, më datë 26 maj

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ka finalizuar operacioni “E-TRACE”, për goditjen e krimeve kompjuterike.

Gjykata e Tiranës ka vendosur dënimin me 18 muaj burg nga gjykimi të shtetasit turk Selami Simsek, i arrestuar në të njëjtën ditë me mësu

Mediat lokale italiane informojnë se autoritetet janë vënë në kërkim të shtetasit shqiptar Viktor Qosja 58 vjeç i cili prej datës 19 jana

Ndalohet një 52-vjeçar nga Fushë-Kruja, i shpallur në kërkim kombëtar.

Një automjet është aksidentuar dhe ka rënë në një kanal në fshatin Risili të Vlorës. Automjeti nga përplasja ka marrë flakë.