Vdes 49-vjeçari, e goditi fadroma

Postuar: 15/05/2018 - 10:53

Një aksident i rëndë në punë është shënuar më 14 maj 2018, ku për pasojë ka humbur jetën një 49-vjeçar.

Fadromisti ka goditur aksidentalisht kolegun e tij të punës duke i shkaktuar vdekjen, në vendin e quajtur “Tuneli i Çeremit”, në fshatin Çerem, Tropojë.

"Duke punuar me fadromë në brendësi të tunelit, aksidentalisht ka goditur me fadromë punonjësin e kësaj firme, shtetasin A.Ll., 49 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Bashkia Elbasan, i cili ka humbur jetën. 

Policia arrestoi Flamur Alla, 45 vjeç, banues në Elbasan, fadromist i firmës së ndërtimit “GENER-2”.

Materialet u referuan në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dalin detaje të reja për jetën e 33-vjeçares greke, e cila u ekzekutua me armë ditë më parë në Athinë.

Safet Bajri është njohur me masën e sigurisë së arrestit me burg pa afat në Gjykatën e Shkallës së Parë Shkodër, paraditen e sotme. Furgo

Rreth 50 emigrantë të paligjshëm janë ndaluar në qytetin e Bilishtit dhe në fshatin Vërnik.

Policia ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim për mashtrim dhe falsifikim që në mars të vitit të kaluar.

Nëntë të arrestuarit e grupit “Bajri” pritet të dalin sot para gjykatës së Krimeve të Rënda.

Ka shkuar në pesë numri i personave të arrestuar për mashtrim me skemën e TVSH-së.

Një 34-vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia pasi ka qëlluar në ajër me armë Jarri si dhe ka kërcënuar një shtetas.

   Policia e Durrësit ka ndaluar njërin nga autorët e ngjarjes në fshatin Armath, ndërsa po punon për kapjen e dy shtetasve të tjerë të s

   Një konflikt fizik mes dy burrave në Durrës është mbyllur me lëndimin e njërit prej tyre.

   Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku si pasojë ka humbur jetën një person.