Vdes në aksident nëna e dy vajzave dhe një i ri, disa të plagosur

14/05/2019 - 23:07

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Kavajës.

Mësohet se nëna e cila po ecte në trotuar bashkë me dy vajzat e saj, është përplasur për vdekje nga një automjeti tip Benz me targa AA615VO.

Nëna ka vdekur në vend, ndërsa dy vajzat janë dërguar me urgjencë në spitalin e Durrësit. Mësohet se njëra nga vajzat ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Makina e cila shkaktoi vdekjen e nënës së dy vajzave rezulton të jetë marrë me qera nga një i ri.

Brenda në automjet udhëtonin 3 persona, të cilët sipas dëshmitarëve nga vendngjarja po ecnin me shpejtësi të lartë. Dyshohet se edhe një nga djemte qe udhetonin me automjetin e perfshire ne aksident ka humbur jetën. 

Dëshmitarë nga vendi ku ndodhi aksidenti i rëndë në Kavajë janë shprehur se automjeti që përplasi këmbësoret ishte me shpejtësi të lartë.

“Ishte me shpejtësi të lartë, tej normave të lejuara. I mori përpara,”-mësohet të jenë shprehur dëshmitarët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard

Zbulohet e arrestohet në flagrancë hajduti i biçikletave në Durrës, që bëri kërdinë gjatë 4 muajve të fundit në qytet.

Një 31-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë së Beratit ndërsa një 36-vjeçar është shpallur në kërkim.

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Madrid, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet holandeze për përfshirje në një rrjet n

Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan dhe Forcat Speciale RENEA kanë finalizuar operacionin "Shënkoll" për goditjen e vepri

Vijon operacion për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufi