Vetëflijimi i nënë dhe bijë për ringjallje/ Përcillen sot drejt banesës së fundit në Përmet

04/07/2020 - 10:22

Zhaneta Josifi 56 vjeçe dhe e bija Anisa Josifi 30 vjeçe, do të përcillen ditën e sotme në banesën e fundit në Përmet, aty ku prehet dhe bashkëshorti i Zhanetës dhe babai i Anisës, prej 6 vitesh, i cili edhe ai vrau veten duke u hedhur nga pallati.

Historia e kësaj familje ka tronditur mbarë opinionin publik në lidhje me detajet shokuese. Anisa Josifi sipas motrës së saj Blerta, 34 vjeçe, kishte 15 muaj që kishte vdekur dhe familja po priste ringjalljen e saj, ndërsa nuk dihet ende se prej sa kohësh qëndronte e vdekur e ëma.

Blerta Josifi u gjet në gjendje të rëndë në banesën ku ndodheshin dhe dy trupat e pajetë. Ajo u dërgua thuajse në gjendje kome në spital për shkak të kequshqyerjes, por mundi të mbijetonte.

Ngjarja e rëndë u zbulua dy ditë më parë në Kombinat, ku Zhaneta së bashku me dy vajzat e saj besonin tek ringjallja dhe prandaj u vetëflijuan. Viktima Anisa Josifi mbahej në banesë duke u lyer me vaj dhe uthull në mënyrë që të mos ndihej era e trupit të dekompozuar.

Nënë e bijë u gjetën pa shenja jete në banesën e tyre, mbrëmjen e enjtes rreth orës 19:30, ndërsa policia u njoftua nga vëllai i Zhanetës, pasi motra e tij dhe dy mbesat nuk i përgjigjeshin në telefon dhe nuk i hapnin as derën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier arrestuan në flagrancë M.B., 24 vjeç, banues në

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht një 45-vjeçar, për veprën penale "Prishja e qetësisë Publike".

Policia e Durrësit ka ndëshkuar me masë administrative 1 milion lekë, pronarin e një lokali, pasi organizoi dasmë në kundërshtim me Aktin

Detaje të reja janë bërë me dije nga ngjarja  e rëndë që u regjistrua sot në bashkinë  e Veut të Dejës, ku 27-vjeçari Gjin Ndoji u gjet i

Ndalohet njëri nga autorët e dyshuar të ngjarjeve të ndodhura më datë 01.08.2020 dhe më datë 08.08.2020, pranë një hoteli në fshatin Tush

Një i mitur ka shkuar i vdekur në spitalin e Sarandës.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Shkodër, ku person është gjetur i vrarë me armë zjarri.

Një 32-vjeçar ka pësuar dëmtime fizike teksa punonte për ndërtimin e rrugës Gusmar-Kuç.

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë.