Vetëhelmimi i çiftit, shoqërohen familjarët e dy të rinjve

13/12/2019 - 12:45

Policia e Shtetit ka shoqëruar në Komisariatin e Librazhdit familjarë të çiftit Hajdari që u vetëhelmuan në fshatin Xhyrë. Prindërit e Olsianit janë marrë në pyetje për dijeninë e tyre për helmimin dhe shkaqet që detyruan çiftin t’i japë fund jetës.

Ende nuk ka asnjë informacion mbi arsyet e kësaj ngjarjeje të ngjashme me tragjedinë e famshme shekspiriane “Romeo & Zhulieta”.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Xhyrë në Librazhd, ku dy të rinjtë e porsamartuar, Olsian dhe Rezarta Hajdari u vetëhelmuan me fotoksinë. 19-vjeçarja Rezarta Hajdari ka humbur jetën pas helmimit, ndërsa 27-vjeçari Olsian Hajdari ndodhet ende në spital.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një plagosje me armë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet, në zonën e njohur si Astiri.

16 kg heroinë është kapur në portin e Ankonës nga Guardia di Finanza.

Një aksident i rëndë sapo ka ndodhur në hyrje të qytetit të Pogradecit. Në vendin e quajtur Tuneli, dy makina janë përplasur me njëra-tje

Karabinierët e stacionit policor në Marche, natën mes të shtunës dhe të dielës, kanë mundur të çmontojnë një grup kriminal hajdutësh, që

Mesditën e sotme ka ndodhur një sherr me armë të ftohta mes disa të rinjsh pranë Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë në Tiranë.

Prokuroria e Tiranës kërkon arrest me burg për shtatë personat e arrestuar gjatë operacionit “Tranzit”, mes tyre edhe vëllai i ish-shefit

Një e moshuar në Durrës ka mbetur e plagosur pasi i ka shpërthyer bombola e gazit në banesë.

Një çift bashkëshortësh kanë mbetur të plagosur pas shpërthimit të bombolës së gazit në një banesë në Lushnje.

Të tjera detaje mësohen nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Plazhin e Durrësit ku një adoleshente është përdhunuar nga një 18-vjeçar.

Një 36-vjeçar në Durrës është arrestuar në flagrancë nga forcat blu të qytetit bregdetar.