Vetëvaret 25-vjeçari në banesë

10/06/2018 - 18:52

Një i ri i moshës 25 vjeç që vuante nga sëmundje mendore, i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur.

Ngjarja sipas informacioneve të policisë, ka ndodhur në Kodër Thumanë të Krujës, ndërsa viktima është identifikuar si shtetasi A.L.

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.06.2018, në fshatin Kodër Thumanë, në banesë është vetëvarur shtetasi A.L. vjeç 25. Nga veprimet e kryera rezulton se prej disa vitesh vuante nga sëmundje mendore. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Krujë. Neni 99 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zbardhet ngjarja në fshatin Bushkash të Matit, ku mbeti i plagosur një shtetas, policia kap në kohë rekord autorin e dyshuar.

Një shqiptare është dëbuar nga Italia, pasi rekrutonte gra e vajza për ISIS.

Sipas Policisë së Shtetit arrestimi i Stresit ka ardhur pasi akuzohet si anëtar i një grupi kriminal.

Mbrëmjen e kësaj të mërkure reperi shqiptar Arkimed Lushaj i njohur si Stresi është shoqëruar në polici.

Arkimed Lushaj është sërish në telashe!

Mësohet se reperi është ndaluar mbrëmjen e kësaj të mërkure nga policia e kryeqytetit.

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Mat.

Zbardhen emrat e disa prej shqiptarëve të arrestuar disa ditë më parë në Itali, gjatë një aksioni që çoi në zbulimin e një rafinerie drog

Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:00, në rrugën “Transballkanike” pranë stacionit të trenit

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona ndërsa kanë verifikuar dhe kontrolluar 129 persona dhe 77 mjete.

Gjatë kontrollit fizik që efektivët e policisë së Durrësit kanë ushtruar tek një 27-vjeçar, atij i është gjetur një thikë.