Video/ Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës

17/07/2018 - 20:25

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në autostradën Tiranë-Durrës. Në aksident u përfshinë tre automjete, duke lënë të dëmtuar dy persona.

Siç mund të shihet edhe në videon e publikuar nga TvKlan, përplasja duket se ka qenë e fortë, pasi një prej makinave ka marrë mjaft dëmtime.

“Rreth orës 19:10, në autostradën “Tiranë-Durrës”, në Kashar janë përplasur tre mjete, ku për pasojë janë dëmtuar dy shtetas, (pasagjerë në dy prej mjeteve), të cilët aktualisht ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”, sqaron policia në një njoftim për mediat.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar autoritetet policore dhe pritet që të sqarojnë dhe rrethanat e këtij aksidenti. Ndërkohë, si pasojë e këtij aksidenti njëri kah i autostradës mësohet se u përball me trafik të rënduar.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy raste dhune ku viktima janë gratë, janë regjistruar në Durrës gjatë 24-orëshit të fundit, e njërit prej burrave dhunues policia i ka v

Persona ende të paidentifikuar nga ana e policisë, kanë vjedhur një kasafortë në një zyrë në Manzë të Durrësit, por do të kenë mbetur të

Një aksident rrugor tragjik në Lamporecchio të Italisë, natën e së shtunës, i ka marrë jetën një të riu nga Shqipëria.

Një konflikt çasti ka ndodhur në qytetin e Burrelit, ku është plagosur me armë zjarri një 20-vjeçar.

Një drejtues automjeti ka humbur kontrollin teksa po lëvizte në rrugët e Durrësit, dhe si pasojë ka shkaktuar një aksident me dy të plago

Një i ri është arrestuar nga policia në Delvinë pasi u kap me drogë.

Tre shqiptarë u arrestuan nga policia në Funo di Argelato pasi akuzohen për vjedhje.

Një fëmijë rreth 2 vjeç ka mbetur i plagosur rëndë në Fier, pasi është përplasur nga një motoçikletë.

Policia Kufitare në bashkëpunim me Doganën dhe Sektorin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës, i bllokojnë një shtetasi nga Mati, 20.30

Një 54-vjeçar ka përfunduar në spital me plagë të rënda pas një sherri banal.