VIDEO/ Aksidenti në Shkozet, makina e la të vdekur dhe ia mbathi. Policia jep detajet e viktimës

Postuar: 12/01/2018 - 09:51

Policia e Durrësit ka dhënë detaje në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmë në darkë te mbikalimi i Shkozetit, si dhe përshkrimin e viktimës, i cili ka mbetur ende i paidentifikuar.

Aksidenti u shënua më datë 11.01.2018, rreth orës 23:30, ku në segmentin rrugor Shkozet- Plepa, në mbikalimin e Shkozetit një automjet ka aksidentuar një shtetas këmbësor, i cili ka ndërruar jetë. Ndërkohë mjeti është larguar nga vendi i aksidentit, pamjet e të cilës “DurrësLajm” e sjell në videon më poshtë.

Cili është viktima

Shtetasi i aksidentuar është i seksit mashkull, rreth 55 vjeç dhe rreth 1.70 cm i gjatë. Flokët i ka të prera shkurt dhe të thinjura. Ka të veshur një xhup ngjyrë të zezë, poshtë xhupit një pulovër ngjyrë blu dhe një këmishë ngjyrë blu me vija të zeza, pantallona ngjyrë të zezë dhe një palë atlete ngjyrë të zezë me taban ngjyrë të bardhë.

Po punohet për identifikimin e viktimës, gjetjen e mjetit dhe identifikimin e autorit të ngjarjes së mësipërme.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit” parashikuar në nenet 290/3 dhe 273 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

Drejtoria Vendore për Kufirin dhe Migracionin në Gjirokastër ka ndaluar një 33-vjeçare të shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit.

28-vjeçari shqiptar i cili u kap në Angli në një serë të mbyllur me kanabis ku kishte kultivuar gati 200 rrënjë kanabis, u dënua me 1 vit

Pas arrestimit të një vajze të re që grabiste karburantet në Fier është arrestuar sot edhe ndihmësi i saj.

Goditet një grup që kryenin vjedhje banesash në sajë të operacioni të koduar "Maqellara".

Në një njoftim paraprak, Policia e Durrësit bën me dije se

Një aksident me pasoje vdekjen e një personi ka ndodhur këtë të hënë , tek Mbikalimi i Rrashbullit.

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ushtronte dhunë ndaj nënës së tij.

*Zhdukja e tregtarit të perdeve, prindërit në "dorë" të vrasësit

Detaje tragjike dalin në dritë nga vdekja e 30-vjeçarit sot në Velipojë, i cili humbi jetën pasi tentoi të shpëtonte nga mbytja të fejuar