VIDEO/ Ndalohet skafi me 4 mln euro drogë në Brindisi. Kapet drejtuesi shqiptar

10/12/2019 - 10:17

Guardia di Finanza përmbylli me sukses një operacion antidrogë në brigjet e Brindisit ku u sekuestrua një sasi e madhe lënde narkotike, 310 kg marijuanë dhe 24 kg hashash.

Skafi që ishte ngarkuar me drogë kishte një gjatësi 5 metra dhe ishte i pajisur me një motor shumë të fuqishëm. Ai drejtohej nga një shtetas shqiptar që u arrestua në kushtet e flagrancës.

Gjatë patrullimeve në det, Reparti Operativ Aeronavale, lokalizoi dhe ndaloi një varkë shumë pak milje larg brigjeve. Lloji i mjetit dhe deklaratat e paqëndrueshme të skafistit ngritën dyshimet tek hetuesit se brenda tij mund të kishte sende të jashtëligjshme.

Gjatë kontrollit në mjetin lundrues u gjetën 186 pako brenda se cilave kishte 310 kg marijuanë dhe 24 kg hashash, të cilat nëse do të dilnin në treg do të arrinin një vlerë prej 4 mln euro.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy orë pas atentatit me dy të plagosur, gjendet një makinë e djegur në Vlorë.

Një nga të plagosurit në Vlorë mbrëmjen e sotme që dyshohet se ka qenë edhe shënjestra e atentatit është Nikollaq Çepaj (Taullaraj) ndodh

Detaje të reja janë zbardhur nga plagosja me armë zjarri e ndodhur këtë mbrëmje, në qytetin e Vlorës.

Dy persona janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri këtë pasdite në Vlorë.

Polica Kufitare ka vënë nën pranga, ditën e djeshme, një 40-vjeçar nga Saranda, shtetasin A.H., pasi pas kontrollit të automjetit të tij

Drejtësia italiane ka marrë vendimin për dënimin e 2 skafistëve shqiptarë Marjus Meta 38 vjeç dhe Albert Zekolli 36 vjeç të arrestuar në

Një ngjarje e rëndë kriminale brenda familjes është parandaluar ditën e sotme nga forcat policore në Shkodër.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë arrestuan në flagrancë shtetasin V.N., 60 vjeç, banues në Lezhë, pasi

Policia e Tiranës ka arrestuar dy adoleshentë, ndërsa ka shpallur në kërkim dy të tjerë, pasi akuzohen se kanë kryer një sërë vjedhjesh n