VIDEO/ Si u zbulua droga nën krevatin e shoferit në kamionin e kapur në portin e Durrësit

Postuar: 11/02/2018 - 21:35

Rreth 11 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar heroinë është sekuestruar sot në portin e Durrësit, ndërsa në pranga ka rënë poseduesi i lëndës narkotike.

Gjatë kontrollit të imtësishëm me qenin antidrogë dhe fibroskop të policisë kufitare, në kabinën e kamionit "MAN", me targë AA 943 OO nën krevatin e shoferit në një vend të fshehtë u lënda narkotike.

Policia e Durrësit ka publikuar edhe videon gjatë aksionit dhe arrestimit të shtetasit Bujar Shazivari, 63 vjeç, banues në Durrës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Plumba ndaj “Benz”-it të parkuar në oborrin e shtëpisë, 28-vjeçari denoncon rastin në polici.

   Një grindje me përmasa të mëdha, në të cilën janë përfshirë 11 persona, ka ndodhur në Babrru.

   Një i ri shqiptar pranoi para gjykatës së Plumouth në Britani se kishte trafikuar 1 kilogramë kokainë në një parking makine.

   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Tropojë, ku një person është gjetur pa jetë në rrethana të paqarta.

   Një trup i pajetë është gjetur në hyrje të spitalit të Vlorës.

   Një 44-vjeçare dyshohet se shfrytëzohet për prostitucion nga persona ende të paidentifikuar nga policia.

Një 47-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi dhunonte djalin e tij ndërsa në banesë i është gjetur armë pa leje.

Një 63-vjeçar ka denoncuar në polici një shtetas pasi i ka djegur disa rrënjë ullinj nga pakujdesia në fshatin Koxhas në Shijak, dy ditë

Policia italiane e Milanos ka vënë në pranga një 35-vjeçar shqiptar me akuzën e trafikut të drogës të tipit heroinë.

Policia amerikane ka arrestuar një person të dyshuar që ka marrë pjesë në vrasjen e 23-vjeçarit shqiptar Grei Frashëri.