Vidhen një “Benz”, një garazh dhe një person në Durrës, një në pranga

02/09/2018 - 17:17

Një automjet tip “Benz” është vjedhur në Durrës, e po ashtu edhe një garazh, ku për ngjarjen e fundit është zbardhur edhe autori përkatës, i cili ka përfunduar në pranga.

Policia njofton se të dyja rastet janë shënuar të shtunën më datë 1 shtator.

*Më datë 01.09.2018, në lagjen nr. 18, shtetasi R.T., vjeç 58, kallëzon se i kanë vjedhur mjetin tip “Benz”. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 134 i Kodit Penal.

*Më datë 01.09.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi A.Sh., vjeç 27, banues në Durrës, pasi në lagjen nr. 8, ka vjedhur në garazhin e shtetasit Xh.Xh, vjeç 58.

Po ashtu, në të njëjtën ditë raportohet një tjetër vjedhje në zonën e Plazhit. Shtetasi R.K, vjeç 50, banues në Kosovë, kallëzon se në lagjen nr. 13, i kanë vjedhur çantën me sende dhe dokumente personale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore  të Policisë Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Policis

Policia e Durrësit bën me dije se është ndaluar një 21-vjeçare e cili ka thyer masën e sigurisë "arrest në shtëpi". 

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëp

Tre persona janë arrestuar nga policia në Maliq pasi u kapën në flagrancë duke transportuar me makinë tre emigrantë të paligjshëm nga ven

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Një djalë i ri ka përfunduar në spitalin e Vlorës, pasi ishte plagosur në këmbë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e dheshme.

Policia ka arrestuar tre shtetas në Mallakastër, si autorë të dyshuar të mbjelljes me drogë të disa parcelave në një pyll në fshatin Lofk

Për vrasjen e Eduart Kozit, prokuroria ka kërkuar të pushohet çështja ndaj karabinierit dhe rojes së sigurisë që qëlluan me armë drejt ma

Policia e Dibrës ka godit një rast të tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Finalizohet në Durrës operacioni policor i koduar “BOOKING”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e mashtrimit kompjuterik.