Vidhet depoja e armëve në Pashaliman

11/01/2019 - 14:13

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Pashaliman, ku është vjedhur depoja e armëve.

Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë të llojeve të ndryshme gjatë natës.

Por ende nuk ka një njoftim zyrtar nga ana e policisë, e cila këtë fillimvit po tregohet diskrete me shpërndarjen e njoftimeve për shtyp.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Viktima e sotme në Tiranë Jurgen Kurti nuk është një emër i panjohur për policinë por dhe për publikun shqiptar.

Të shtëna armësh tronditën zonën e Tiranës së Re pranë shkollës “Petro Nini” mbrëmjen e së hënës.

Një vrasje me armë zjarri raportohet para pak minutash në Tiranë.

Policia italiane ka arrestuar brenda një muaj dy herë një shqiptar në Bastia Umbra, i akuzuar për shitje të lëndëve narkotike.

Policia e Shkodrës në bashkëpunim me forcat “Shqiponja” kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Kir”, gjatë të cilit janë sekuestr

Forcat e policisë së komisariatit numër 6 në kryeqytet kanë bërë shoqërime të banorëve të "Unazës së Madhe" pas bllokimit të rrugës dhe d

Policia njofton se mesditën e sotme punonjësit e OST pranë fshatit Krastë, Thumanë kanë konstatuar se njëra këmbë e shtyllës së tensionit

Gjykata e Apelit ka pranuar sot kërkesën e Izet Haxhisë, ish-truprojes së ish-kryeministrit Sali Berisha i akuzuar për vrasjen e Azem Haj

Operacionin ndaj 12 shtetasve të arrestuar në kuadër të operacionit “Maranaj”, të akuzuar për dhenie parash me fajde, avokati i njërit ng

Dy makina tip “Skoda” dhe “Ford” janë përplasur me njëra-tjetrën e si pasojë dy drejtuesit e tyre kanë mbetur të plagosur.