Vidhet kasaforta me 350 mln lekë në shtëpinë e avokatit nga Durrësi

15/04/2019 - 17:28

Gjatë fundjavës është vjedhur kasaforta në shtëpinë e avokatit E.S. DurrësLajm mëson se avokati Saliu ka denoncuar ngjarjen në polici duke deklaruar se i janë vjedhur 350 milionë lekë, si dhe euro dhe dollar, madje edhe letra me vlerë.

Autorët kanë marrë me vete kasafortën që mbahej me çelës. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen dhe paraprakisht dyshohet se vjedhja është kryer nga persona të afërt me famijen.

Nuk është konstatuar nga grupi hetimor asnjë thyerje e dyerve apo dritareve të banesës.

Sipas policisë, dyshohet se hajduti apo hajdutët kanë hyrë në shtëpi me çelës, kanë marrë kasafortën dhe janë larguar.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet daneze të hetimit si vend lider i këtij hetimi, bashkëpunuan me Prokurorinë e Krimeve të Rënda në Tiranë dhe Departamentin e

Policia italiane ka arrestuar disa shqiptarë që akuzohen për shfrytëzim të grave për punë në mënyrë të paligjshme në Itali.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave pranë ministrisë së Brendshme në bashkëpunim me prokurorinë kanë arrestuar punonjësin e po

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Peqin, arrestuan në flagrancë shtetasin B.H., 30 vjeç, banues në Peqin.

Dëmtohet gjatë punimeve të instalimit të statujës së Redonit, një punonjës 38-vjeçar nga Durrësi.

Rëndohet bilanci i viktimave që humbin jetën gjatë këtij sezoni turistik.

Policia ka arrestuar në flagrancë një 60-vjeçar në Memaliaj pasi u kap duke kultivuar fidanë kanabisi.

Një 26-vjeçare ka ndërruar jetë para pak minutash pasi ka goditur nga pas një trajler.

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj është proceduar penalisht në gjendje të lirë.

Një makinë ka dalë nga rruga në Gjirokastër dhe si pasojë janë plagosur tre persona.