Vidhet Kisha Ortodokse në Durrës

03/06/2019 - 12:25

Kisha Ortodokse "Apostull Pavli dhe Shën Asti" në lagjen nr.3 Durrës është vjedhur me thyerje gjatë natës.

Mësohet se persona ende të paidentifikuar kanë marrë një shumë parash në arkën ku i hidhnin besimtarët.

Durrës/Informacion Paraprak

Më datë 03.06.2019, gjatë natës, në lagjen nr.3 Durrës, persona të paidentifikuar kanë hyrë në  Kishën  Ortodokse "Apostull Pavli dhe Shën Asti" ku kanë marrë lekët që ndodheshin në arkën e besimtarëve.

Grupi Hetimor vijon  punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.

Shtyhet seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, të akuzuarin kryesor për trafikun e 613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri.

Dalin detajet nga aksidenti i rëndë qe ndodhi paraditen e së dielës në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një 13-vjeçare ka humbur

Një aksident me 2 të plagosur është regjistruar mbrëmjen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës,

Për vrasjen e ish-policit Santiago Malko, është ndaluar 39- vjeçari Blendi Teta, pasi akuzohet se ka penguar zbardhjen e së vërtetës si e

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku të plagosur kanë mbetur 3 shqiptarë.