Vidhet me thyerje biznesi në Durrës

Postuar: 13/02/2018 - 16:31

Një pikë shitjesh e pllakave të një kompanie private në lagjen nr.17/1 në Durrës, ka rënë pre e hajdutëve mbrëmjen e  kaluar të 12 shkurtit.

Policia bën me dije se pika e shitjeve të pllakave, me administratore shtetasen A.G, vjeç 38, banuese në Durrës, është vjedhur me thyerje gjatë natës.

Burime zyrtare raportojnë se autorë ende të paidentifikuar kanë marrë një sasi të papërcaktuar lekësh.

Ndërkohë që, blutë e qytetit po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

Njoftimi i policisë:

Më datë 12.02.2018, gjatë natës, në lagjen nr. 17/1, kanë vjedhur me thyerje pikën e shitjes së pllakave të një kompanie private me administratore, shtetasen A.G, vjeç 38, banuese në Durrës, ku kanë marrë një sasi të papërcaktuar lekësh. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia e Fierit ka shkatërruar dy grupe të cilët kryenin grabitje në disa zona të Fierit, ndërsa ka vënë në pranga 3 shtetas dhe po n

   Ndalohet autori i cili para dy ditësh tentoi të vrasë me thikë një shtetas.

   Dhuna në familje ka regjistruar dy raste të tjera në Durrës.

Një 59-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke pirë fostoksinë.

Një aksident automobilistik ku janë përfshirë disa makina ka ndodhur mesditën e sotme në Peqin.

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që transportonte dhe magazinonte drogë, me qëllim trafikimin në tregun vendas.

Olcion Muça, ushtari që tentoi të grabiste një bankë në qendër të Lushnjës u la në burg pa afat nga gjykata.

Emisioni “Të Paekspozuarit”, publikoi një video ekskluzive, ku tregon vrasjen barbare të Marvi Mihalit, 22 vjeçari, në datë 31 korrik 201

Një mjeke e urgjencës së Spitalit Rajonal të Fierit është pezulluar nga detyra me vendim gjykatë, pasi është cilësuar fajtore për mjekim

Kur kanë kaluar disa ditë nga publikimi i audio-përgjimit, materiali është dërguar me letërporosi në shtetin italian.