Vidhet shtëpia dhe “Benz”-i në Durrës

13/06/2018 - 21:24

   Një shtëpi dhe një automjet tip “Benz” kanë rënë pre e hajdutëve gjatë natës në Durrës.

Në shtëpinë në lagjen nr.5, në pronësi të shtetases F.R. 28 vjeçe, hajdutët janë vjedhur një sasi parash.

Ndërkohë, automjeti i 38-vjeçarit D.Gj. ndonëse ishte parkuar pranë banesës, është vjedhur nga hajdutët, të cilët janë larguar pa lënë gjurmë.

Për të dy rastet, policia po punon për identifikimin dhe kapjen e vjedhësve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në qytetin e Taranto-s.

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Kujtim Koxhën, i cili vrau me armë zjarri tre persona dhe plagosi një tjetër.

Autori i vrasjes së trefishtë në fshatin Shëlli të Matit do të dalë sot në Gjykatë për t’i komunikuar masën e sigurisë.

Një i ri shqiptar është goditur barbarisht në Itali nga një grup nigerianësh.

Një 27-vjeçar nga Durrësi është rrahur një ditë më parë në zonën e plazhit dhe si pasojë e dhunës ka mbetur i plagosur lehtë.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Bu

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan - Kombinati metalurgjik.

Në zyrën operative të policisë së Durrësit, një ditë më parë, ka mbërritur një telefonatë që njoftonte për të shtëna me armë në ajër në z