Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Vlonjatit i shpërthen lënda plasëse në derën e banesës

30/10/2020 - 08:01

Shpërthim me lëndë plasëse në qytetin e Vlorës.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:16, në pjesën e jashtme të banesës së shtetasit Xh.B., 69 vjeç, në lagjen “Hajro Çakërri”.

Si pasojë raportohet vetëm për dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbi 400 kilogramë lëndë narkotike kanabis dhe 100 gr hashash janë kapur sot nga një operacion anti-drogë mes policisë shqiptare dhe asaj

Mesditën e sotme është gjetur i vetëvarur një 48 vjeçar nga lagja Nr.15, në Kallm.

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ekzekutimi i 40-vjeçarit Bledar Birçaj gjatë mesditës së sotme në qytetin e Vlorës.

Është zbardhur akt-ekspertiza që përcakton shkakun e vdekjes së tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani me banim në Gjirin e Lalëzit

Humb jetën në spital 40-vjeçari që mbeti i plagosur në një atentat në lagjen "Hajro Çakërri" në Vlorë. 

Një plagosje me armë ka ndodhur para pak minutash në Vlorë, në zonën e quajtur “Bishti i Kalldrëmit”.

Policia e Durrësit ka arrestuar një 46-vjeçar, që dyshohet se mbante në makinë një sasi të lëndës narkotike të llojit kokainë. 

Mëngjesin e sotëm, një 78-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij në lagjen "Lef Sallata" në Vlorë. 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë të Italisë, ku një shqiptar ka goditur me thikë një italian.

Të tjera detaje mësohen rreth ngjarjes së makinës së djegur mbrëmjen e kaluar në Krujë.