Vodhi 4 banesa, arrestohet 29-vjeçari

14/08/2019 - 12:08

Ishte kthyer në tmerrin e banorëve të zonës, arrestohet nga policia e qytetit të Kavajës. Në pranga ka rënë 29-vjeçari banues në Luz të vogël Kavajë, pasi vetëm brenda pak muajve ka kryer 4 vjedhje banesash.

“Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas muajt e fundit në qytetin e Kavajës ka vjedhur në 4 banesa, në të cilat ka grabitur vlera monetare, bizhuteri dhe orendi të ndryshme shtëpiake”, njofton polica.

Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vjedhja”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person është paraqitur ne spitalin rajonal të Korçës, me dëmtime në kokë.

Tre banditë shqiptarë sulmuar oficerët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit  gjatë një sulmi pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerën

Prokuroria siguron prova të reja për Redjan Rrajën, i arrestuar pas atentatit ndaj makinës së Prokurorit Arjan Ndoji.

Tentativa për të kontrabanduar tre shqiptarë në Britaninë e Madhe i ka kushtuar shtrenjtë një 53-vjeçareje angleze.

Shpërndanin në doza të vogla droga të forta, policia e Elbasanit arreston dy vëllezërit.

Një punonjës i Bashkisë së Belshit ndodhet në hetim pasi akuzohet për veprën penale “Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve”, pasi

Dy apartamente banimi, dy llogari bankare dhe një automjet Volkswagen janë sekuestruar nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Finan

Policia greke është vënë pas një 35-vjeçari shqiptar, i cili kishte hequr byzylykun e sigurisë, pasi ishte përfshirë në një rast të vjedh

Një shtetase 51-vjeçare është arrestuar në flagrancë nga policia në Elbasan, pasi me mjetin e saj tip ‘Fiat’ është përplasur në aksin rru

Një makinë është djegur gjatë orëve të mbrëmjes, në lagjen “15 Tetori”, para Bashkisë së qytetit të Vlorës.