Vrasja për kondicionerin, Gjykata lë në burg katër të arrestuarit

25/08/2019 - 11:32

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “Arrest në burg” për katër të arrestuarit, për vrasjen e 26-vjeçarit, Indrit Çela.

Të arrestuar për këtë ngjarje janë Bujar Kusi, pronari i vilës ku ndodhi ngjarja, si dhe Ali Sula, Ferdinand Bakalli dhe Luan Kusi.

Pronari i shtëpisë ku ndodhi ngjarja, Bujar Kusi, akuzohet për ‘pengim të zbardhjes të së vërtetës’, ndërsa tre të tjerët për moskallëzim krimi. Djemtë e tij Albano dhe Griseldo Kusi janë në kërkim nga Policia pasi akuzohen për vrasjen e të riut nga Mallakastra.

Seanca është zhvilluar me dyer të mbyllua, pa praninë e medieve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është shkarkuar nga detyra doganieri që u kap me lëndë narkotike në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Botës. Arten Ibrahimi nga Përmeti po

Strukturat e administratës doganore kanë sekuestruar një sasi prej 80 mijë paketa cigare në pikën e kalimit kufitar të Hanit të Hotit.

Policia kufitare ka ndaluar një person të shpallur në kërkim për vrasje.

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi goditi një punonjës të Policisë Rrugore.

Prokuroria e Lezhës ka dhëne pretencën për 19 persona të vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave te “Rana e Hedhun” në Shëngjin.

Policia greke ka zbuluar një rrjet ku ishin të përfshirë edhe oficerët greke, të cilët i lëshonin karta identiteti dhe pasaporta të falsi

Ky është studenti shqiptar 19-vjeçar Osvaldo Kenga, i cili ka humbur jetën dje në Itali.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun "313", ku një i burgosur 43-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvaruar.

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet se merreshin me shpërndarjen e drogave të forta.

Një operacion blic për goditjen e veprimtarive kriminale është duke u zhvilluar në qytetin e Elbasanit.