Vrasja në Mat, punonjësit e Bashkisë u qëlluan me bukë në gojë

11/10/2018 - 15:28

Të tjera detaje janë zbardhur nga vrasja që tronditi Matin mesditën e sotme.

Dy punonjës të Bashkisë që shkuan për të hapur një rrugë kalimi në fshatin Shëlli u qëlluan nga një person, ende i paidentifikuar.

Mësohet se punonjësit e Bashkisë sapo ishin ulur për të ngrënë drekë në lokalin e fshatit kur janë qëlluar me armë. Për pasojë një prej tyre ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur. 

“Punonjësit ishin duke punuar, pasi mbaruan u ulën në lokal dhe kishin qenë duke ngrënë drekë, dhe autori hyri në lokal, i qëlloi”, tregon ai.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasaporta britanike.

Policia e Korçës njofton zyrtarisht mbi kërcënimin që i ëshët bërë deputetit Ligoraq Karamelo.

I qetë dhe aspak i penduar u shfaq para togave të zeza të Gjykatës së Krimeve të Rënda, Selman Alija, i akuzuar për vrasjen e të atit, Fe

Janë dy pistat ku policia po punon për zbardhjen e vrasjes së ndodhur mbrëmë pranë Tiranës së Re, ku humbi jetën në një pritë, shtetasi 2

Pas një periudhe të gjatë vëzhgimi dhe të studimit të fenomenit të konsideruar "Baby gang", policia e Pisas në Itali ka arritur të arrest

Policia greke ka shkatërruar një rrjet prostitucioni që rekrutonte vajza të reja, mes tyre edhe shqiptare, për të punuar si eskorta në At

Një qiradhënës në Australi është dënuar me 11 vite burgim për vrasjen e shqiptarit Ramis Jonuzi.

Një 32-vjeçar shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë greke, pasi është kapur me lëndë narkotike.

Seanca gjyqësore ndaj 4 të pandehurve për vrasjen e të riut Marvi Mihali është zhvilluar mes diskutimesh.

Policia e Elbasanit ka ndërhyrë në kohë gjatë natës së kaluar në një konflikt ku janë përdorur dhe armët e zjarrit.