Vrasja në Shkodër/ Targat e mjetit të krimit iu vodhën në Durrës një gruaje

09/08/2020 - 14:05

Pas vrasjes me plumb në kokë të Gjin Ndojit në Vaun e Dejës, person me precedent të theksuar kriminal, siç bëri me dije policia, mësohen detaje të reja.

Sipas “BalkanWeb”, raportohet se mjeti i djegur rreth 1 km larg vendit të krimit, i cili dyshohet të jetë përdorur nga autorët e vrasjes, është tip “Benz” me targa AA 346 LC.

Nga verifikimet e bëra rezulton se targat e këtij mjeti i përkasin mjetit tip “Fiat Punto” të cilat rezultojnë të vjedhura më datë 20.06.2020, në rrugën Ishëm-Durrës në pronësi të shtetases A. K. banuese në Durrës, e cila ka berë kallëzim për këto targa.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shërbimet e Policisë Kufitare, si rezultat i kontrolleve të shtuara, duke përdorur edhe bazën logjistike bashkëkohore për evidentimin e r

Prokuroria ka kërkuar burgim përjetë për Dashamir Xhepën, i akuzuar për vrasjen e kunatës së tij më 14 shkurt të vitit 2019. Lirie Xhepa

Arrestohet nga policia e Durrësit drejtuesja e mjetit që dy ditë më parë aksidentoi një 60-vjeçar në Fushë-Krujë, dhe më pas u largua nga

Policia e Durrësit ka ndaluar 2 shtetas të shpallur në kërkim kombëtar në kuadër të operacionit "BYE PASS", operacioni ky që ka të bëjë m

Finalizohet operacioni "Stuhia" nga Komisariati i Policisë Nr.

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Lushnje.

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak minuta më parë në Tiranë. Mësohet se një 30-vjeçare ka dëmtuar veten duke prerë damarët.

Me urdhër të SPAK policia e Tiranës kreu sot ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së.

Vijojnë operacionet e riatdhesimit të shtetasve shqiptarë që kanë kërkuar azil në zonën Schengen.