Vrau burrin e dashnores, kërkohet burgim i përjetshëm

07/05/2015 - 17:49

7 maj 2015 – Sot në Fier, prokuroria kërkoi dënimin me burg të përjetshëm të 20-vjeçarit Emiliano Yzeiraj. Ky i fundit akuzohet se në janar të vitit 2014 masakroi me sëpatë burrin e të dashurës, në fshatin Kalenjë të Mallakastrës. Prokuroria bëri të ditur se nga hetimi i çështjes rezultojnë prova dhe fakte që tregojnë se Jetmir Lazaj, 32 vjeç, u vra me paramendim, për shkak të xhelozisë së dashnorit të gruas.

Bashkëshortja e viktimës kishte pasur lidhje jashtëmartesore me Yzeirajn, i cili kërkonte që ajo të ndahej me burrin e më pas të lidhej me të.

Pritet që gjykata të vendosë për të.

 

Agjencia e lajmeve “Dyrrah”

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur në bulevardin ”Bajram Curri” të kryeqytetit, pasi një mjet përplasi këmbësorin e moshuar.

Tre të rinj, dy djem dhe një vajzë janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariatin e policisë Durrës.

Neutralizohet pas 5 orësh negociata 71-vjeçari Lefter Zhidru në Elbasan pas terrorit që shkaktoi, duke qëlluar mbi policinë që shkoi ta a

Ky është Lefter Zhidro, 71-vjeçari i cili prej orës 13 e 20 minuta është rrethuar nga policia në shtëpinë e tij në lagjen 11 Nëntori, për

Ndërron jetë një elektricist në Dibër. Ngjarja ka ndodhur sot, teksa viktima ishte duke punuar.

Zbardhet dinamika e ngjarjes që tronditi Elbasanin mesditën e sotme, ku një 71-vjeçar ka hapur zjarr ndaj Policisë dhe po vijon të qëlloj

Pas vrasjes së Klevis Kapllanit në Rrogozhinë më 15 shtator, i cili u gjet i pajetë në makinën e tij, mund të fshihet një person i shpall

Të shtëna me armë janë regjistruar pak minuta më parë në Elbasan, ku është qëlluar në drejtim të efektivëve të policisë. Ngjarja mësohet

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, ndërsa në pranga u vunë d