Vrau kunatën e më pas e hodhi në liqenin e Sharrës, burg përjetë për Dashamir Xhepën

21/01/2021 - 15:49

Gjykata e Tiranës ka dënuar me burgim të përjetshëm Dashamir Xhepën, i cili akuzohet se vrau kunatën e tij dhe më pas e hodhi në liqenin e Sharrës.

Krimi makabër ndodhi më 14 shkurt të 2019-ës, kur viktima u vra me armë zjarri nga Dashamir Xhepa, i cili më pas e hodhi trupin e pajetë në ferrat e një prej kodrave në liqenin e Sharrës.

Shkak për vrasjen u bënë motivet e xhelozisë. Dashamir Xhepa u dënua për akuzën e vrasjes për shkak të marrëdhënieve familjare.

49-vjeçarja Lirie Xhepa ishte nënë e 4 fëmijëve dhe prej 10 vitesh bashkëshorti i saj ishte ndarë nga jeta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Goditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Sekuestrohen fara kanabisi, vihet në pranga poseduesi.

Agjentët e Policisë Kombëtare në Spanjë, në kuadër të operacionit të koduar “Vergel”, kanë vendosur në pranga 8 persona, mes tyre dhe shq

Një automjet në Tiranë ka përplasur për vdekje një këmbësore. Burimet zyrtare bëjnë me dije se viktima është ende e paidentifikuar.

Një aksident tragjik është regjistruar në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi me pasojë vdekjen e një të mituri.

Zyra e OSHEE në rrugën “Qemal Stafa” në Tiranë ka rënë pre e grabitësve.

Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar drejtuesin e mjetit që aksidentoi për vdekje këmbësorin e moshuar.

Një person dyshohet se është mbytur në akuariumin e portit të Durrësit.

Pamjet që vijnë nga vendngjarja e aksidentit tragjik të regjistruar rreth orës 14.55, në autostradën Durrës-Tiranë, pranë mbikalimit të F

Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori ka ndodhur mesditen e sotme në Durrës.

Humb jetën një punonjës në punimet për aeroportin e Kukësit.