Vrau pronarin e shtëpisë, kapet 55-vjeçari (EMRI)

11/07/2019 - 10:54

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 55-vjeçar të shpallur në kërkim për vrasjen e 69-vjeçarit Tahir Bajraktari, ngjarje e ndodhur më 18 shtator 2018 në bjeshkën e Doberdollit në Tropojë.

I arrestuari është Nik Lulashi, ndaj të cilit gjykata ka vendosur në mungesë masën e sigurisë “arrest në burg” për veprat penale vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje. Ai u kap nga uniformat blu në fshatin Bregu Lumit në Dukagjin.

Viktima banonte në Tiranë, por kishte shkuar për pushime në shtëpinë e tij në Doberdoll të Tropojës. Autori, Nik Lulashi, ishte punësuar nga viktima për të kryer punime në banesë dhe mes tyre pati një konflikt për pagesën.

55-vjeçari Lulashi kërkonte më shumë para se sa i ofroi viktima dhe ky debat nxiti konfliktin mes tyre. Nik Lulashi e qëlloi me armë Tahir Bajraktarin duke i shkaktuar vdekjen dhe më pas u arratis nga vendngjarja.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur një banesë. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës në fshatin Turan të Tepelenës.

Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia kufitare, pasi dyshohet se udhëtonte me mjet identiteti grek të falsifikuara.

Të burgosurit shqiptarë dhe ata pakistanezë janë përfshirë në një konflikt në burgun e Chania-s në Kretë, ku si pasojë tre persona kanë m

Policia greke ka goditur një bandë shqiptare që kryenin vjedhje në banesat në ishullin turistik të Mykonosit.

Një grua e moshuar, zvicerane 75 vjeçe, më 21 mars të këtij viti ka vrarë vogëlushin 7-vjeçar, shqiptar me prejardhje nga Kosova, Ilias M

Një gabim i Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Dibër i ka kushtuar rëndë 2 vjet më parë familjes Gazidedja.

Një aksident është regjistruar në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në fshatin Podgorie.

Përfundon aventura e dy të arratisurve shqiptarë nga burgu i Cassandras në Halkidhiki.

Shërbimi Policor grek ka arritur të shkatërrojë një bandë të shqiptarëve që ka kryer një sërë vjedhjesh nëpër shtëpitë e banorëve në Myko

Shërbimet e Postës së Policisë Manëz, falë informacionit të qytetarëve dhe reagimit në kohë, kanë bërë të mundur kapjen dhe ar