Vrau shqiptarin për dozën e heroinës, arrestohet autori

Postuar: 16/04/2018 - 18:49

   Policia franceze ka arrestuar së fundmi autorin e vrasjes së një shqiptari më 2 Dhjetor 2017 në Haute-Savoie.

Pas një hetimi 4-mujor, rezulton se vrasësi është një përdorues heroine, i cili qëlloi me armë mbi dy shqiptarë, tregtarë droge, por i vdekur mbeti njëri prej tyre, e tjetri u plagos.

Sipas mediave të huaja, motivi i ekzekutimit është fakti se përdoruesi i drogës kishte nevojë për heroinë, por nuk kishte para për ta blerë.

Sipas policisë franceze, shqiptarët shesin heroinë të cilësisë së mirë, që kushton rreth 80 Euro për gram.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Avokatët e Emiljano Shullazit i kanë dërguar një letër drejtueses së Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela dhe kryeprokurores Arta

Dalin detaje të reja për jetën e 33-vjeçares greke, e cila u ekzekutua me armë ditë më parë në Athinë.

Safet Bajri është njohur me masën e sigurisë së arrestit me burg pa afat në Gjykatën e Shkallës së Parë Shkodër, paraditen e sotme. Furgo

Rreth 50 emigrantë të paligjshëm janë ndaluar në qytetin e Bilishtit dhe në fshatin Vërnik.

Policia ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim për mashtrim dhe falsifikim që në mars të vitit të kaluar.

Nëntë të arrestuarit e grupit “Bajri” pritet të dalin sot para gjykatës së Krimeve të Rënda.

Ka shkuar në pesë numri i personave të arrestuar për mashtrim me skemën e TVSH-së.

Një 34-vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia pasi ka qëlluar në ajër me armë Jarri si dhe ka kërcënuar një shtetas.

   Policia e Durrësit ka ndaluar njërin nga autorët e ngjarjes në fshatin Armath, ndërsa po punon për kapjen e dy shtetasve të tjerë të s

   Një konflikt fizik mes dy burrave në Durrës është mbyllur me lëndimin e njërit prej tyre.