“Wanted III” - Arrestohet në Zvicër shqiptari i kërkuar prej 17 vitesh

13/08/2020 - 10:27

Autoritetet policore italiane kanë arrestuar një shqiptar i shpallur në kërkim nga drejtësia që prej vitit 2003.

Shqiptari 45 vjecar është arrestuar në Zvicër falë aktivizimit të rrjetit europian për gjetjen e kapjen e kriminelëve të kërkuar (Enfast -European Network of Fugitive Active Search Teams).

Operacioni per kapjen e shqiptarit, emri i të cilit nuk dihet ende, u bë i mundur falë projektit policor “Wanted III” dhe u ekzekutua nga skuadra operative e Policisë së Midenas në bashkëpunim me Policinë Federale të Konfederatës zvicerane  (FEDPOL).

Rreth orës 11:00 të paradites së sotme në policinë e Modenas do të zbardhen detajet e këtij operacioni.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar Saimir Taullaun për llogari të Zvicrës, shtet i cili ka lëshuar një urdhër-ndalimi ndërkombët

Vijojnë kontrollet nga Policia Rrugore, në zbatim të Planit të Masave për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe për evidenti

Policia ka vënë në pranga një 47-vjeçar që tentoi kultivonte bimë narkotike.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Një 36-vjeçar në Patos ka tentuar të vetëvritet në banesën e vjehrrit të tij.

Një ditë pas ngjarjes së rëndë që traumatizoi lagjen "11 nëntori" në Elbasan duket se ka rënë qetësia.

Dy vëllezër në Bulqizë janë arrestuar për kultivim të bimëve narkotike.

Një aksident ka ndodhur në bulevardin ”Bajram Curri” të kryeqytetit, pasi një mjet përplasi këmbësorin e moshuar.

Tre të rinj, dy djem dhe një vajzë janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariatin e policisë Durrës.

Neutralizohet pas 5 orësh negociata 71-vjeçari Lefter Zhidru në Elbasan pas terrorit që shkaktoi, duke qëlluar mbi policinë që shkoi ta a