Xhulio Celaj arrestohet për sherr gjatë karnevaleve palermitane

08/05/2015 - 10:17

8 maj 2015 -Karnevalet e Palermos me rastin e San Pietro Patti-t më 14 shkurt 2015, u shndërruan në fushë betejë për bandat e rrugëve.

Dhjetra të rinj italianë dhe të huaj u përleshën me grushta, shkelma, dërrasa, zinxhirë, leva dhe shishe. Nga filmimet e telekamerave u identifikuan disa persona ndër më të egrit në sherr. Dy prej tyre u arrestuan. Njëri ishte një kubanez 25-vjeçar, ndërsa tjetri ishte Xhulio Celaj, 23-vjeçar me precedentë penalë.

/Gj.Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndalohet një 52-vjeçar nga Fushë-Kruja, i shpallur në kërkim kombëtar.

Një automjet është aksidentuar dhe ka rënë në një kanal në fshatin Risili të Vlorës. Automjeti nga përplasja ka marrë flakë.

Një 61-vjeçar nga Tirana arrestohet nga policia, pasi ka shkelur urdhrin e mbrojtjes dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj g

Të tjera detaje janë zbardhur nga ekzekutimi mafioz i 45-vjeçarit shqiptar, në Romë.

Banesa e oficeres të policisë së Durrësit, 34-vjeçarja Ornela Buraku, është sulmuar me tritol mbrëmjen e shkuar në Durrës nga persona end

Një shqiptar në Itali është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e së shtunës në Romë.

Një sasi lënde eksplozive është hedhur nga muri i jashtëm rrethues i shtëpisë së një punonjëse policie në Durrës.

Një aksident është rregjistruar në orën 19:30 në aksin Librazhd-Prrenjas.