Zbardhet deklarata në polici e biznesmenit të rrëmbyer në Durrës: Jam i kërcënuar me jetë

Postuar: 17/04/2018 - 12:30

Nuk pagoi dot 13 mijë eurot e mbetura të apartamentit të tij, vëllezërit ndërtues e marrin peng disa orë në makinë, duke e kërcënuar për kthimin e shumës së parave.

Ngjarja ndodhi pasditen e së dielës në zonën e Plazhit. Sipas Policisë, dy vëllezërit me iniciale J.N. dhe Xh.N., banues në Durrës, rrëmbyen shtetasin K.P., sipërmarrës në fushën e ndërtimit, (merrej me instalime elektrike dhe hidraulike). Ata e kanë mbajtur të izoluar për disa orë dhe e kanë rrahur barbarisht 33- vjeçarin, ndërsa e kanë lënë të lirë kur kanë pikasur ndjekjen nga Policia..

I tronditur, 33-vjeçari i është drejtuar Policisë për mbrojtje, duke treguar me detaje konfliktin dhe atë që i kishte ndodhur pasditen e së dielës gjatë rrëmbimit. Sipas tij, bëhet fjalë për një borxh të pakthyer.

"Bëhet fjalë për rreth 13 mijë euro që iu kam borxh. Kam marrë një apartament nga vëllezërit dhe nuk u kam shlyer një pjesë të shumës që përkthehet në 13 mijë euro. Pjesën tjetër të parave kishim rënë dakord të shlyheshin në formë kliringu, pasi unë iu kam kryer punime hidraulike dhe elektrike në pallatin që ata kanë ndërtuar në plazh. Ka disa kohë që m’i kërkojnë me këmbëngulje dhe më kërcënojnë vazhdimisht. Unë s’i kam ato para për t’ua kthyer dhe nuk kam mundësi momentalisht t’ua kthej borxhin. U kam kërkuar të më presin edhe disa kohë, pasi s’kam t’ua jap. Ata jetojnë më shumë jashtë shtetit dhe kur ktheheshin më kërcënonin vazhdimisht se do të më vrisnin, nëse nuk u ktheja paratë. Ata më morën forcërisht dhe më futen në makinë. Më kërcënuan dhe më rrahën brutalisht dhe më pas më hodhën tek Ura e Dajlanit. Dua mbrojtje nga Policia, pasi ndihem i kërcënuar me jetë", ka deklaruar 33-vjeçari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një punonjës policie është rrahur mbrëmë në Durrës.

   Ka përfunduar në pranga një nga autorët e grabitjes me armë të ndodhur mëngjesin e sotëm (25 shtator) në zonën e Skelës, ndërsa është

   Policia amerikane ka arrestuar një të dyshuar të dytë në lidhje me vrasjes e shqiptarit Grei Frashëri, e shënuar gjatë këtij muaji në

   Policia rrugore e Durrësit ka arrestuar në flagrancë dy të rinj, të akuzuar për dy vepra të ndryshme penale.

   Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka.

Goditet një person në Durrës me sende të forta, dhe agresori nuk është ndalur vetëm me kaq, por i ka dëmtuar edhe makinën.

Largohen nga banesa dy motra në Durrës, të moshës 16 e 19 vjeçe.

Policia e Fushë-Krujës ka arrestuar një 18-vjeçar për armëmbajtje pa leje dhe i dyshuar për kultivim të bimëve narkotike si dhe janë seku

Pas një operacioni të policisë është zbuluar një bazë prostitucioni, në disa qendra estetike në Tiranë.

Policia ka arrestuar një 27-vjeçar në Mat pasi tentoi të djegë shtëpinë e një shtetasi mbrëmjen e së hënës.