Zbulohet kush ishte shqiptari që u vra në atentat, në zonën e kriminelëve të fuqishëm në Itali

26/01/2020 - 13:13

Detaje të reja janë zbardhur nga mediet italiane nga ekzekutimi mafioz i 45-vjeçarit shqiptar, afër Romës, në Itali.

Mediet fqinje raportojnë se ka mbetur viktimë shqiptari Gentian Kasa, i cili është qëlluar me dy plumba në kokë e gjoks, sapo ka dalë nga banesa e tij, për t’u rikthyer në burg.

Agresorët mesa duket ishin në dijeni të dënimit të tij dhe po e prisnin tek dera e pallatit. Sapo doli dhe eci disa hapa në trotuar, shqiptari u vra me disa të shtëna me armë. Dy plumba e kane prekur në gjoks dhe një tjetër në kokë dhe ishte pikerisht ky i fundit qe i mori jetën në vend. Pasi kanë kryer atentatin, autorët dyshohet se janë larguar me një motoçikletë.

45-vjeçari Kasa ishte me precedentë penalë, ndërsa nuk dihen ende arsyet e ekzekutimit të tij. Siç raportojnë mediet fqinje, ai është vrarë në një ndër zonat më të rrezikshme, që drejtohet nga kriminelët e fuqishëm shqiptarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj, pasi kanë kundërshtuar dhe fyer punonjësit policor.

Policia e Tiranës arrestoi një shtetas, i cili kishte shkelur urdhrin e mbrojtjes për dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve.

Në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor Korçë-Gramsh, në fshatin Çekrez, në përfundim të veprimeve te para

Policia e Shtetit ka publikuar fotot dhe emrat e tre personave të tjerë të kërkuar për vrasje, të cilët janë objekt i punës së Njësisë së

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë dy të rinj të cilët vodhën me dhunë 1 shtetas të huaj.

Shkatërruan stolat e stadiumit “Air Albania” dhe hodhën sende të forta në fushë gjatë dy ndjeshje të futbollit më datë 21 e 22 shkurt, vi

Në lokal me pistoletë me vete, arrestohet në flagrancë një i ri në Durrës.

Policia rrugore ka vijuar kontrollet gjatë natës së kaluar në disa pika në kryeqytet.

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Çekrez të Gramshit ku dy persona kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosu

Një 37- vjeçar shqiptar është qëlluar me plumb në kokë në rrugën Kerasuntos të lagjes Egaleo në Athinë të Greqisë.