Zhduket në rrethana misterioze 17-vjeçarja shqiptare në Irlandë

Postuar: 15/04/2018 - 19:07

Një shqiptare rezulton e zhdukur që prej 4 ditësh në qytetin Kildare të Irlandës. Mediat vendase shkruajnë se Olta Dodaj 17 vjeç është zhdukur në rrethana misterioze nga banesa që prej ditës së mërkurë dhe familjarët nuk kanë asnjë dijeni për vendndodhjen e saj.

Ata kanë kërkuar ndihmën e policisë për gjetjen e saj. 17-vjecarja është parë për herë të fundit rreth orës 14:45 të 11 prillit, në Newbridge.

Policia irlandeze, apo siç njihet ndryshe Gardaí ka bërë apel për ndihmë edhe në komunitetin shqiptar që ndodhet në zonë.

Olta Dodaj është rreth 165 centimetra e gjatë, me flokë të gjatë kafe dhe sy kafe. Në momentin kur është ka humbur kontaktet ajo ka qenë e veshur me një xhaketë rozë, xhinse të zeza dhe atlete gri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbrëmjen e djeshme, rreth orës 20:00 në fshatin Dukaj, Tepelenë, është dëmtuar rëndë një person pasi i kanë rënë gurët që kishte ngakruar

Një avokate është arrestuar gjatë ditës së sotme për korrupsion, ndërsa nën hetim është vënë edhe një prokuror.

Pesë shqiptarë janë përleshur me njëri-tjetrin jashtë një lokali në Chieti të Italisë mbrëmjen e djeshme.

Në vijim të punës për zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, grupi hetimor në policinë e Elbasanit ka zbardhur zbardhja një sërë vjed

Një person i ka vënë zjarrin derës së jashtme të Bashkisë së Librazhdit.

Pas sulmeve tronditëse ndaj disa grave në Gjenevë, policia zvicerane arrestoi disa të dyshuar.

Një 68-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën poshtë një pallati në lagjen “28 Nëntori” në qytetin e Vlorës, sot në mëngjes në orën 5:37.

   Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Gjirokastër ku një 47-vjeçar është plagosur rëndë.

   Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rret

   Burime nga Prokuroria, bëjnë të ditur se ne kuader te nje procedimi penal te vitit 2018 jane ndaluar shtetasit Idlir Frasheri, ish-Dre