Zhduket një 4-vjeçar shqiptar në Zvicër, ishte në park me nënën e tij

24/05/2019 - 14:43

Një 4-vjeçar shqiptar ka humbur pasditen e djeshme në Zvicër. Lajmi është raportuar nga mediat zvicerane, sipas së cilëve policia është vënë menjëherë në kërkim të vogëlushit.

Sipas "Blick", djali me emrin Zenel ishte me nënën e tij Burbuqe M. pasditen e datës 23 maj, në një shesh lojërash pranë Lenzburgerstrasse.

Në orën 16:30, Zeneli papritmas zhduket nga atje pa lënë gjurmë.

"Zeneli ishte në shesh lojërash me fëmijët e tjerë, duke luajtur me ta dhe duke ngarë biçikletën e tij përgjatë bllokut. Pas rreth pesë xhirosh, ai papritmas nuk u shfaq më. Gruaja ime menjëherë shkoi në kërkim të tij dhe gjeti vetëm biçikletën e tij prapa shtëpisë. Por nuk kishte gjurmë të Zenelit! Ajo kërkoi kudo, por nuk mundi ta gjente", tha babai Asman M.

Autoritetet zvicerane janë në kërkim, ndërkohë që nuk bëhet me dije ende asnjë gjurmë e Zenelit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka mjaftuar një mesazh në telefon, që një shtetas shqiptar 52 vjeç, të bëjë për spital të bijën 15-vjeçare.

Një person ka vdekur dhe katër janë plagosur nga dy aksidente që janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Shkodër dhe në Milot.

Një shqiptar ka tentuar t’i largohet policisë greke, duke përplasur me mjetin e tij disa automjete të policisë.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi me një vajzë shqiptare vetëm 2 vjeçe.

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Fier, me protagonistë disa persona me lidhje gjaku me njëri –tjetrin.

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e vonë të së shtunës në fshatin Zezë të Krujës.

Një aksident i rëndë ka ndodhur me pasojë vdekje ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në rrugën Pogradec-Korçë.

Ka ndërruar jetë në spital Shpresa Baka, e cila u qëllua me armë mbrëmjen e së shtunës në Fushë-Krujë.

Pas shoqërimit të 9 punonjësve të Kadastrës Durrës, një ditë më parë në Drejtorinë e Policisë, mësohet se njëri prej të shoqëruarve është

Thyen masën e sigurisë "Arrest shtëpie" dhe më pas konfliktohet për motive të dobëta me shoferin e autobusit të një linje urbani duke e g