Zhduket prej 4 ditësh i riu, dyshohet se është mbytur

12/06/2019 - 21:10

Një 18-vjeçar ka katër ditë që rezulton i zhdukur në qytetin e Këlcyrës. I riu quhet Matias Rizallari dhe familjarët e tij  dyshojnë se mund të jetë mbytur në lumin Vjosë.

I riu ishte larguar që të dielën me shokët e tij për t’u larë dhe nuk eshte kthyer më. As shoku, i cili ishte atë ditë me të, nuk tregon asgjë lidhur me fatin e 18-vjeçarit.

Kërkimet janë përqëndruar në rrjedhën e lumit, ndërsa sot në ndihmë kanë mbërritur edhe polumbarët e Reneas, të cilët kanë kërkuar nga hyrja e Këlcyrës deri tek ura e Dragotit por ende pa rezultat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 42-vjeçar me iniciale B.M. ka humbur jetën duke u përmbysur me zetor.

Dy shqiptarë janë burgosur në total për 13 vite dhe muaj burg, pasi u kapën me 8.5 kg kokainë dhe rreth 17 mijë paund cash.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, pas disa mua

Një 52-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane në San Giorgio Jonico, pasi ka goditur me thikë në bark gruan e tij.

Policia ka shoqëruar në komisariat kryetarin e Partisë Demokratike të Sarandës, Hariz Mema. 

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë Vajgurore, ka tentuar t’i japë fund jetës duke pirë helm.

Policia e Tiranës ka arrestuar një 27-vjeçar pasi është kapur duke qarkulluar me armë zjarri pa leje dhe me makinë të vjedhur, produkt i

Një shpërndarës droge në plazhin e Drimadhës, që kishte gjetur treg pushuesit, u arrestua nga Policia e Vlorës.

Policia e Durrësit ka identifikuar viktimën e radhës që humbi jetën sot në plazhin e Durrësit.

Një i ri nga Kruja ka humbur në plazhin e Shëngjinit para pak orësh.