Zhduket Spanjolli nga Durrësi, e denoncon vëllai pas ...10 vitesh

12/03/2015 - 19:35

DURRES - 12 mars 2015 – Denoncon vëllanë si të zhdukur pas 10 vitesh. Kallëzimi u bë në Policinë e Durrësit nga S.Spanjolli, sipas të cilit i vëllai i tij, 46 vjeç, A.Spanjolli nuk është bërë i gjallë që prej vitit 2005.

“Më datë 11.03.2015 ora 08.00 shtetasi S.Spanjolli, 49 vjeç banues në Durrës, ka bërë kallzim se në vitin 1993 është larguar nga banesa dhe në vitin 2005 ka patur kontaktin e fundit me familjen në Gjermani, vëllai i tij shtetësi A.S 46 vjec banues në Durrës. Punohet për gjetjen e tij”, thuhet në njoftimin zyrtar të Policisë së Durrësit. Nuk dihet ende pse familjarët e 46-vjeçarit e kanë bërë pas 10 vitesh kallëzimin për zhdukjen e tij.

Pritet që policia e Durrësit, nëpërmjet Interpolit, të kontaktojë me autoritetet gjermane për të rënë në gjurmët e 46-vjeçarit.

 

Agjencia e lajmeve "Dyrrah"

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar në Holandë teksa po udhëtonte me tren në linjën Breda-Roterdam.

Zbulohet emri i shqiptarit të arrestuar dy ditë më parë në Itali, i akuzuar për trafikun e 120 milionë eurove kokainë.

Arrestohet në flagrancë nga Policia Rrugore 46-vjeçari, i cili duke drejtuar mjetin e punës zetor, ka aksidentuar një këmbësor të mitur.

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në Durrës, arrestohet në flagrancë 21-vjeçarja, e cila u kap

Dy persona kanë mbetur të plagosur pasditen e sotme në fshatin Libofshë të Fierit, si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit.

Autoritetet italiane kanë sekuestruar në bregdetin e Leçes rreth 500 kg lëndë narkotike, e cila dyshohet se ka mbërritur nga Shqipëria në

Një automjet ka dalë nga rruga në Gramsh dhe si pasojë është plagosur rëndë drejtuesja e tij. 

Një 52-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në New Jersey, pas goditjes nga një kamion.

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg pa afat Astrit Thaçin, i arrestuar pak ditë më parë si autori i dyshuar për grabitjen e argjendarisë n

Një 26-vjeçare e shpallur në kërkim për veprën penali “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave” është vënë në pranga në Vlo