Zhdukja e shitësit të perdeve/ Arrestohet miku i tij, ende mister fati i 30-vjeçarit

Postuar: 16/05/2018 - 16:29

Ai denoncoi në polici zhdukjen e mikut të tij, ndërsa disa ditë më vonë u arrestua nga policia e Lezhës, pasi akuzohet si autor i dyshuar i zhdukjes së 30-vjeçarit.

Më 29 prill, ka humbur kontaktet me familjen shtetasi Fation Fejzillari 30-vjeç, banues në Peqin.

Pas një pune hetimore disa javore, u bë arrestimi i shtetasit Aleksandër Fadili, pasi ky shtetas dyshohet si autori i zhdukjes mikut të tij me të cilin ishte nisur drejt Laçit për të shitur perde.

Vazhdojnë kërkimet për gjetjen e trupit si dhe hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkaqeve të ngjarjes. Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprën penale " Vjedhje me pasojë vdekjen".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident automobilistik ka ndodhur të hënën pasdite në autostradën Tiranë-Durrës.

   Një aksident raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në afërsi të “Rrugës së Kavajës” në Tiranë, ku një automjet ka përplasur nj

   Një sasi prej 86 kg kokainë është sekuestruar në qytezën spanjolle Benalmaden në Malagas dhe katër shqiptarë janë arrestuar, raportojn

Një gomone e dyshimtë është bllokuar nga Policia Kufitare në ujërat pranë vendit të quajtur “Gjiri i Kasolles” në Sarandë.

Frika e hakmarrjes pas varjes së Agim Bucit, e kryer nga i biri në grabitje, ka detyruar Petrit Kurtin të largohet nga Shqipëria bashkë m

Për arsye të shumta, rastet e dhunës në familjet e Durrësit nuk kanë të sosur.

Një grabitje  e një pike bastesh ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet.

Plagoset me biçak një person në Durrës, por pa dëmtime serioze.

Një 34-vjeçar nga Durrësi është arrestuar nga policia e Fierit, pasi ka shkaktuar një aksident ku kanë mbetur të plagosur drejtuesi i një

Një shqiptar 50-vjeçar e ka shfryrë gjithë dëshirën për hakmarrje mbi ish-të dashurën shqiptare, me tentativën për ta vrarë, duke i prerë