Zihen për pronat, vëllai ekzekuton vëllanë dhe nipin, më pas vret veten

01/10/2019 - 15:39

Një ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur në fshatin Xibër të Klosit, ku tre persona kanë mbetur të vrarë gjatë një konflikti me armë.

Dy vëllezër janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe kanë mbetur të vrarë. Policia thotë se qytetari me iniciale S.D. vrau me pistoletë vëllain e tij K.D. dhe nipin, djalin e vëllait me iniciale F.D.

Më pas, autori vrau dhe veten. Ngjarja e rëndë dyshohet se ka ndodhur pas një sherri për motive pronësie. 

Informacioni paraprak:

Me datë  01.10.2019, rreth orës 14.24,  në fshatin Xibër,  Bashkia Klos, në rrethana ende të paqarta shtetasi S.D, ka vrarë me  armë zjarri pistoletë vëllain, shtetasin K.D dhe djalin e këtij të fundit shtetasin F.D  dhe më pas  shtetasi S.D  ka vrarë veten. 

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijon zbatimi i planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore.

Ka qenë ora 00:07 e mesnatës së 19 shtatorit 2020, kur tre oficerë të Pikës së Kontrollit në Morinë, kanë kapur në kushtet e flagrancës 3

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një autoambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze.

Një 19-vjeçar ka aksidentuar një këmbësor gjatë mbrëmjes së djeshme në fshatin Daullas të Fierit.

45-vjeçari Spartak Beqaraj (në foto) mbeti i plagosur pasditen e së dielës në zonën e Unazës së Re në kryeqytet.

Pamje të rënda janë regjistruar nga kamerat e një lokali pak ditë më parë, ku një i ri shihet teksa qëllon me thikë dhe dhunon një të mos

Një person është plagosur pak minuta më parë në Astir me armë zjarri.

Të shtënat me armë, të regjistruara në plazhin Torvaianica në Romë kanë lënë të plagosur një shtetas shqiptar, raporton

Një 39-vjeçare ka humbur jetën në një klinikë private në Korçë.

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa viktima është regjistruar mesditën e sotme në Durrës.