Zjarr në shkollën e mesme, dyshimet e para

15/03/2019 - 16:31

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në shkollën e mesme në Ishull Lezhë.

Zjarri ka rënë në një zonë me shkurre dhe kallamishte, ndërsa raportohet se flakët kanë dëmtuar edhe  disa shtylla të tensionit elektrik.

Dyshimet e para janë se zjarri mund të jetë i qëllimshëm, por ende nuk ka version zyrtar për këtë. 

Nga flakët janë rrezikuar disa shtëpi e biznese, por fatmirësisht nuk ka pasoja në jetë njerëzish.

Policia dhe ambulanca kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka dështuar sërish gjyqi për 4 të pandehurit për vrasjen e Marvi Mihalit pasi avokatët e të pandehurve u ofenduan nga fjalët e babait të

Indiani Hiteshkumar Patel ka dalë përballë trupës gjykuese të Gjykatës së Tiranës, pak ditë pas arrestimit.

Prokuroria për Krime të Rënda ka përcjellë për gjykim në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krime të Rënda për të gjykuar çështjen penale me

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka dhënë masën “arrest me burg” në mungesë për dy djemtë e ish-prefektit, Paulin Radovani, ndërsa k

Katër personat e përfshirë në vrasjen e Jurgen Kurtit janë miq me njëri-tjetrin.

Zbardhet ngjarja e ndodhur më datë 18 mars 2019, në rrugën “Zef Jubani”, ku u vra me armë zjarri 26 vjeçari Jurgen Kurti.

Policia vendore e Shkodrës ka marrë në pyetje tre shtetasit e ndaluar një ditë më parë të dyshuar si bashkëpunëtorët kryesorë në vrasjen

Dështon sërish seanca gjyqësore ndaj Kelment Balilit, të konsideruarit nga mediat greke si 'Escobari i Balllkanit'.

Një shqiptar 48-vjeçar ka plagosur rëndë me thikë bashkëshorten e tij, një grua 37-vjeçare me të cilën ishte në proces divorci.