3015 vjet nga krijimi i qytetit të Durrësit, nderohen Ndriçim Xhepa dhe dy biznesmenë (VIDEO)

15/09/2018 - 11:40

Me rastin e 3015-vjetorit të krijimit të qytetit të Durrësit, shoqata që mban emrin e qytetit tonë “Durrësi” ka zhvilluar një aktivitet solemn i cili u kurorëzua me nderimin e tre personaliteteve të njohur. Aktiviteti u zhvillua në sallën e teatrit “Aleksandër Moisiu”, në të cilin morën pjesë shumë qytetarë e miq të artit që e duan qytetin e Durrësit.

Aktori Ndriçim Xhepa, dhe 2 personalitete që vinin nga fusha e biznesit: Dervish Domi e Bledar Minja janë nderuar me titujt “Nderi i qytetit të Durrësit” akorduar nga bashkia.

Me këtë rast, aktori Ndriçim Xhepa mbajti edhe një fjalim me mesazh të qartë për qytetarët durrsakë.

Aktiviteti u moderua nga Bujar Qesja, një prej intelektualëve të qytetit. Këngëtarë të njohur të skenës shqiptare dhanë një koncert për të gjithë të pranishmit.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Pengu" i autorit Saimir Gongo për tre net me radhë, mori vëmendjen dhe duartrokitjet e publikut durrsak në skenën e teatrit “Aleksandër

Poeti Xhevahir Spahiu nuk i ka mbajtur lotët kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes së shkrimtarit Fatos Arapi ngjitur pas një shtylle. 

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi.

Përpara ceremonisë vjetore të American Music Awards, abc NEWS ka lajmëruar se kush do jenë yjet që do prezantojnë eventin e madh muzikor.

Filmi ‘Nëntori i Ftohtë’ nga Ismet Sijarina është shpërblyer me çmimin e audiencës në festivalin e filmit në Cyrih.

Këngëtarja e operas, Montserrat Caballe, dueti i të cilës me Freddie Mercury-n u bë himni i Lojërave Olimpike të Barcelonës në 1992, ësht

Ka qenë befasuese për shumë pjesmarrës në ceremoni, çelja e ekpozitës personale e piktorit Jordan Findiku, ekspozitë e cila duhet thënë s

Këngëtari i famshëm francez Charles Aznavour ka ndërruar jetë në moshën 94-vjeçare.