“8 femrat” misterioze po vijnë në Durrës!

Postuar: 12/10/2017 - 10:19

Pas një suksesi absolut në Tiranë, “8 femrat” e Driada Dervishit mbërrijnë në skenën teatrore të Durrësit.

Aktore të karrierës dhe gjenerata e re do të ngjiten për 4 net rresht në skenën e teatrit “Aleksandër Moisiu” për të interpretuar komedinë misterioze me nota muzikali.

Yllka Mujo, Rajmonda Bulku, Olta Daku, Zamira Kita, Merita Çoçoli, Klodiana Keço, Paola Kodra, Blerta Belliu dhe Ilda Pepi, iu është dhënë një detyrë nga regjisorja durrsake Driada Dervishi, të zbërthejnë personalitetin e një femre në gjithë ciklet e saj të jetës.

Zbulimi i gënjeshtrave, intrigave mes anëtarëve të së njëjtës familje dhe shërbyeseve të tyre, vjen përmes humorit të hollë nga një prej aktoreve më të mira të teatrit sot, Olta Daku.

Por për të bërë të mundur këtë duhet të vdesë një burrë dhe ai është bashkëshorti i Gabit, interpretuar nga Yllka Mujo. Pas kësaj, secila prej tyre është një e dyshuar për krimin.

Aktoret më të njohura Yllka Mujo, Olta Daku, Zamira Kita e Rajmonda Bulku janë në qendër të farsës që gërshetohet mes melodramës e muzikalit. Merita Çoçoli, Klodiana Keco, Paola Kodra, e më gjerë i bashkohen harmonikisht ansamblit të aktoreve për të argëtuar publikun me batutat e komedisë së zezë.

“8 femrat” me regji të Driada Dervishit e kostumografi të Berina Kokonës, do të ngjitet në skenë në datat 14, 15, 16 dhe 17 tetor ora 19.00.

Nuk duhet humbur!

S.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

12 fëmijë të talentuar në fushën e pikturës kanë hapur ekspozitën e radhës në galerinë e arteve pamore Nikolet Vasia në Durrës. 

Komedia “Boeing Boeing” korr sukses në sallën e teatrit “Aleksandër Moisiu” në natën e parë të saj.

   Universiteti “Aleksandër Moisiu”, në bashkëpunim me Klubin e Shkrimtarëve dhe të Artistëve Durrës, organizuan hapjen e ekspozitës me p

Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës, promovoi projektin e saj “Durrësi, qyteti i mozaikëve” duke pasur partner shkollën 9-vjeç

Jo vetëm dëme në banesa e toka bujqësore por edhe në objektet arkeologjike ka shkaktuar pasoja situata e reshjeve këtë fillim dimri.

Në galerinë e arteve "Nikolet Vasia" në qytetin e Durrësit është hapur ekspozita fotografike në nder të artistit durrsak, Esat Hafizi.

Në kuadër të festave të 28 dhe 29 Nëntorit, Qendra Kulturore e Fëmijëve në Durrës në bashkëpunim me të gjitha shkollat 9-vjeçare dhe të m

   Me rastin e 70-vjetorit të lindjes së piktorit të njohur durrsak Nikolet Vasia, nxënësit e shkollës së mesme artistike “Jan Kukuzeli”

Festat e nëntorit kanë mbërritur edhe në shkollën artistike "Jan Kukuzeli".