Aktori del nudo për herë të parë në skenën e Teatrit Kombëtar… (Foto)

Postuar: 20/03/2017 - 11:04

Dikur është prezantuar si këngëtar, e ndërsa sot ai është aktori kryesor i shfaqjes “Equus”. Igli Zarka ka qenë konkurrent në “X-Factor” dhe më pas vazhdoi studimet për aktrim.

Atij i është besuar roli kryesor në këtë shfaqje teatrale dhe përveç kësaj, ai ka bërë pikërisht atë gjë që ndoshta më parë nuk ka guxuar dikush. Aktori ka dalë nudo në skenë, i mbuluar me gjak.

Ka qenë vetë Zarka ai që ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një foto të realizuar gjatë shfaqjes dhe bashkangjitur me të shkruan:

“Equus” – Perëndia të shikon Alan!”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nesër në mbrëmje në Durrës do të nisë Edicioni XII i Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës së Dhomës, (Chamber Fest Durrës), që or

Piktori Agim Faja, artisti simbol i qytetit të Shijakut ka ndërruar jetë natën e kaluar, ndërsa bashkëqytetarët dhe miqtë e tij do ta për

1. “Ana Karenina”, e shkruar gjatë viteve 1873-1877 prej shkrimtarit të madh rus Leon Tolstoi.

15 piktorë shijakas kanë hapur dje në galerinë “Nikolet Vasia” të Durrësit

Aktorja e njohur Hajrie Rondo arriti të fitojë një betejë të gjatë me kancerin, por ditën e djeshme gjendja e saj është përkeqësuar dhe a

"Shirli Valentina", një komedi për gratë, burrat dhe jetën vjen për herë të parë këtë fundjavë në datat 17-18 qershor, ora 20.00, në teat

Në ambjentet e Klubit të Artit dhe Kulturës “Sigal” është promovuar libri dedikuar artistit të merituar durrsak, Enver Marës.

Hapa të suksesshëm në karrierën e aktorit shqiptar Gent Bejko, i cili do të luajë një rol përkrah emrave të mëdhenj të kinemasë

Presidenti i Republikës ka organizuar një mbrëmje të veçantë për artistët shqiptarë, teksa ka vlerësuar disa prej tyre me tituj nderi për