Del renditja/ Kush mund ta fitojë “Eurovision 2018”?!

Postuar: 11/05/2018 - 20:48

   Eurovisioni këtë vit po mbahet në Lisbonë, ndërsa jemi vetëm 24 orë larg natës finale.

Edhe pse shpesh nuk janë të sakta, këto janë parashikimet e para për renditjen e shteteve, dhe nga kjo listë e publikuar në mediat e huaja, rezulton se Eleni Foureira renditet e para, e ndjekur nga Izraeli.

Ndërsa Shqipëria është renditur shumë poshtë, në vendin e 25, ndërsa Italia në vendin e 6.

Ja renditja:

Cyprus

Israel

France

Germany

Sweden

Italy

Ireland

Lithuania

Norway

Australia

Estonia

Czech Republic

Bulgaria

Finland

Moldova

Hungary

Denmark

Austria

Spain

Ukraine

Netherlands

United Kingdom

Slovenia

Portugal

Albania

Serbia

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me rastin e 3015-vjetorit të krijimit të qytetit të Durrësit, shoqata që mban emrin e qytetit tonë “Durrësi” ka zhvilluar një aktivitet s

Përgjatë tetë muajve të këti viti, Muzeu Arkeologjik dhe Amfiteatri është vizituar nga më shumë se 20 mijë persona, 12 mijë prej të cilëv

   Një aktivitet i madh kulturor u zhvillua mbrëmjen e së shtunës në sheshin "Liria" nga ana e Bashkisë së Durrësit në bashkëpunim me res

Pas një pune intensive për më shumë se 12 muaj, disa fëmijë të qytetit të Durrësit finalizuan me sukses çeljen e një ekspozite me punimet

Sinan Idrizi, administratori i klubit të futbollit Flamurtari, por edhe i kompanisë së fluturimeve “Air Albania”, në një intervistë për “

Skena e re e Amfiteatrit të Tiranës do të ndizet më fort se kurrë me fillimin e shtatorit.