Ditën e premte përcillet për në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja

06/05/2021 - 10:20

Ditën e nesërme do t'i jepet lamtumira e fundit aktorit të njohur Guljelm Radoja, i cili u nda nga jeta mëngjesin e 5 majit për shkak të Covid-19.

Në një postim në rrjete sociale, teatri "Aleksandër Moisiu" njofton se përcjellja do të bëhet nga shtëpia e aktorit për në varrezat e Durrësit, në orën 11:00.

POSTIMI I TEATRIT

Të nderuar të afërm, miq e dashamirës. Ju njoftojme se përcjellja e fundit e aktorit Gulielm Radoja, nga shtëpia e tij për në varrezat e Durrësit, do të bëhet nesër me 7 maj, në orën 11:00 në adresën; Lagjja 17, Rruga "Dalip Peza", pranë Ujësjellësit.

Në kushtet e pandemisë dhe zbatimit te masave antiCovid, me shqetësimin për shëndetin tuaj, ju ftojmë të respektojmë rigorozisht masat e duhura si mbajtjen e maskës dhe largësinë sociale nga njëri-tjetri.

Faleminderit për mbështetjen dhe mirëkuptimin

Të nderuar të afërm, miq e dashamirës. Ju njoftojme se përcjellja e fundit e aktorit Gulielm Radoja, nga shtëpia e tij...

Posted by Teatri Aleksander Moisiu Durres on Thursday, May 6, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nxënësit e shkollës artistike "Jan Kukuzeli" në Durrës kanë zhvilluar një koncert mbrëmjen e kaluar në ambientet e Muzeut Arkeologjik.

Ajo kërkon të mirëkuptohet nga bashkëshorti, të gjejë tek njeriu që ka zgjedhur të ketë përkrah një shok dhe një mbështetës.

Aventurat dashurore të beqarit francez, Bernard me stjuardesat e tij bukuroshe, në komedinë e sukseshme dhe mjaft të dashur për artdashës

Emmi Rushiti është njëra nga fitueset e çmimit të parë të edicionit të VI-të të Festivalit të Ansambleve Popullore të shkollave 9-vjeçare

Në mjediset e Bibliotekës së Universitetit “Aleksandër Moisiu” Durrës u promovua libri  “Zhvillime urbane: tradita dhe risi Rasti i Kamzë

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare aktori dhe regjisori i njohur shqiptar Pirro Mani.

Për të 19-n vit është mbajtur eventi "Miss dhe Mister Durrësi 2021", ku janë përzgjedhur mbretëresha dhe mbreti i bukurisë durrsake.

Ditën e sotme, në sheshin "Italia", para Stadiumit Kombëtar u inaugurua skulptura e artistit të njohur ndërkombëtar Helidon Xhixha.

Zyra Vendore Arsimore Durrës ka organizuar këtë të hënë ceremoninë e ndarjes së çmimeve të edicionit të XII, të Festivalit Rinor "Epidamn