Durrës, çelet ekspozita fotografike "Ikonografia moderne" (VIDEO)

Postuar: 01/03/2018 - 20:45

   Në galerine e arteve pamore “Nikolet Vasia” të Durresit është çelur një fotoekspozitë e veçantë me rreth 80 fotografi të cilat, sipas organizatorëve, tregojnë mënyrat e ndryshme për të adhuruar zotin nga fetë e ndryshme, dhe që kanë të njëjtin qëllim; afrimin e njerëzve nga besime të ndryshme fetare dhe krijimin e nje klime të përbashkët për paqe.

Ekspozita është hapur në fillim në kryeqytet, tani është zhvendosur në Durrës dhe pas disa ditëve do të transferohet në qytetin e Pogradecit.

Sipas organizatores së ekspozitës, sot është i domosdoshëm një komunikim bashkëveprues mes feve dhe besimtarëve, për të argumentuar se të gjithë jemi njësoj para zotit.

Të gjitha fotot e ekspozuara janë realizuar nga fotografë shqiptarë.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për realizimin e memorialit  në kujtim të viktimave të anijeve austrohungareze kanë punuar për dy vjet dy mjeshtra të skulpturës shqiptar

Me rastin e 3015-vjetorit të krijimit të qytetit të Durrësit, shoqata që mban emrin e qytetit tonë “Durrësi” ka zhvilluar një aktivitet s

Përgjatë tetë muajve të këti viti, Muzeu Arkeologjik dhe Amfiteatri është vizituar nga më shumë se 20 mijë persona, 12 mijë prej të cilëv

   Një aktivitet i madh kulturor u zhvillua mbrëmjen e së shtunës në sheshin "Liria" nga ana e Bashkisë së Durrësit në bashkëpunim me res

Pas një pune intensive për më shumë se 12 muaj, disa fëmijë të qytetit të Durrësit finalizuan me sukses çeljen e një ekspozite me punimet

Sinan Idrizi, administratori i klubit të futbollit Flamurtari, por edhe i kompanisë së fluturimeve “Air Albania”, në një intervistë për “

Skena e re e Amfiteatrit të Tiranës do të ndizet më fort se kurrë me fillimin e shtatorit.