Durrës, muzikë folklorike dhe larmi kostumesh në qendër të qytetit (VIDEO)

Postuar: 05/09/2017 - 18:44

Në qytetin e Durrësit, mbrëmjen e së hënës, u organizua një koncert festiv ku morën pjesë disa grupe folklorike nga Rumania, Bullgaria dhe Polonia.

Me nje larmi kostumesh dhe këngë të trevavee te tyre, ato i dhanë gjallëri qytetit të Durrësit dhe morën duartrokitje të shumta nga spektatorët që ndoqën performancën e tyre përgjatë 3 orëve.

Ky koncert festiv u mundësua nga hotel “Bonita”, në të cilin grupet folklorike u akomoduan përgjatë ditëve të qëndrimit në Durrës, në bashkëpunim me Bashkinë Durrës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli ka sqaruar reagimin e tij ndaj artistit të njohur Mirush Kabashi, pas qëndrimit që ky i fundit sh

   Në qytetin e Durrësit është organizuar festivali “Pranvera poetike durrsake”.

Të bashkuar për një qëllim të vetëm, për t’iu ardhur në ndihmë sa më shumë fëmijëve në nevojë.

Aktori i njohur Laert Vasili në takimin me artistët teksa diskutohej fati i Teatrit Kombëtar zgjodhi të flasë me ironi dhe fjalë therëse.

Në sallën e Teatrit të Qendrës Kulturore të Fëmijeve në Durrës, është zhvilluar konkursi i zërave të rinj i titulluar "Unë Këndoj".

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, dhuroi mbrëmjen e kaluar emocione të paharrueshme për mijëra shqiptarë, të cilët ki

Sikurse pritet prej kaq kohësh, Ermal Meta do të mbajë sot një koncert në sheshin “Skënderbej” në Tiranë të organizuar nga Bashkia e Tira