Filmi horror që do të hapë për herë të parë Festivalin e Kanës

12/04/2019 - 08:52

Filmi horror “The Dead Don’t Die”, i regjisorit amerikan Jim Jarmusch, do të hapë edicionin e 72-të të Festivalit të Filmit në Cannes, që do të zhvillohet nga datat 14-25 maj.

Regjisori premton një kast aktorësh që zgjon të vdekurit, me Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloe Sevigny, Steve Buscemi, Iggy Pop dhe Selena Gomez.

Do të jetë një event historik, pasi për herë të parë Festivali i Cannes hapet me një horror. Por, filmi do të ketë edhe sensin komik, në një histori që tregon atmosferën në qytetin Centerville, ku ka diçka që nuk shkon; ka pak orë dritë, kafshët kanë sjellje të çuditshme, të vdekurit nuk vdesin, ngrihen nga varri dhe sulmojnë të gjallët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këtë të diel më 23 shkurt, ora 18:00, te pallati i sportit “Ramazan Njala” do të mbahet eventi i “Miss & Mister Durrësi 2020”, një sp

Në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Londër, regjisori shqiptar Pluton Vasi, ka fituar çmimin si “Regjisori më i mirë”.

Shumë simbole në gjithë botën flasin për dashurinë, por në Jug të Shqipërisë një qytet antik është “Qytet i Dashurisë”.

Aktori Xhevdet Ferri dhe regjisori Artan Minarolli janë përkujtuar në një mbrëmje homazh në Durrës në teatrin “Aleksandër Moisiu”, ku u s

Gazetari i njohur nga Durrësi, Thanas Mustaqi, “shigjetoi”, pasditen e sotme Ministrinë e Kulturës për harresën (me apo pa dashje) për ve

Gazetari i njohur Thanas Mustaqi, me anë të një postimi në Facebook, ka reaguar për atë që ai e konsideron si shpërfillje të Durrësit nga

Europe House në bashkëpunim me Bashkinë Durres- këndin e BE-së, organizon shfaqjen e filmit "DELEGACIONI" në pallatin e kulturës “Aleksan

Dy artiste të reja, nxënëse në shkollën artistike “Jan Kukuzeli” të Durrësit u prezantuan këto ditë para artdashësve në një koncert të pë