"Humor i pastër me shumicë" i Edmond Halilit, rikthen së shpejti në skenë aktorët durrsakë (VIDEO)

Postuar: 20/02/2018 - 16:25

"Humor i pastër me shumicë" ka mbledhur aktorët e spikatur të humorit dhe të teatrit të Durrësit , të cilët vijnë para publikut javën e parë të muajit mars.

Nën drejtimin e aktorit të humorit, Edmond Halili, vjen shfaqja e humorit me të ftuar edhe këngëtarë dursakë. Është një shfaqje e cila ka humor të mirë, jashtë banaliteteve, materialet janë mbledhur me kujdes nga aktori Halili, i cili ka thirrur një grup aktorësh.

Pas katër vjetësh është rikthyer  Roland Koça, veteran i trupës së varietesë në Durrës, ndërsa aktorja Mimoza Marjanaku është rikthyer nga Shkodra ku xhiroi një film artistik.

Roland Koça, Dashamir Sinani, Gjergj Doçi e Edmond Halili premtojnë një spektakël të vërtetë argëtimi në datat 2, 3 e 4 mars.

"Materialet janë përzgjedhur nga jeta e përditshme, marrëdhëniet shoqërore, ato brenda familjes, midis një çifti apo edhe midis komshinjëve të një pallati. Gjithçka vjen në mënyrë argëtuese për publikun i cili ka nevojë për të qeshur në këto kohë të mbushura me shumë politikë", thonë aktorët për DurrësLajm.

Ata janë duke bërë provat e fundit në  tetatrin "Aleksandër Mosiu".

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ambientet e pallatit të kulturës "Aleksandër Moisiu" në Durrës, është promovuar vepra e Alija Izetbegovic, "Arratisja ime në liri", pë

   Në kuadrin e veprimtarive kushtuar librit, Biblioteka Publike e Durrësit organizoi një ekspozitë të titulluar; “Pena femërore shqiptar

Është promovuar në Durrës në një ambient shkrimtarësh e artdashësish romani i parë i autores Lumturi Kodra.

   Pas prezantimit të projektit të ri për godinën e Teatrit Kombëtar, një grup i sindikatës së artistëve të skenës u mblodhën sot për të

   Është zhvilluar këtë të hënë në Kryeministri, prezantimi i projektit të Teatrit të ri Kombëtar, ku të pranishëm ishin Kryeministri Edi

Edi Rama përmes një postimi në Facebook, ka bërë me dije se sot pasdite, në orën 17:00 në sallën e Ekspozitave në Kryeministri, do të pre

   Problemet që kanë fëmijët e zonave rurale të Durrësit, por edhe si e shikojnë ata të ardhmen e tyre, janë munduar t’i shprehin nëpërmj

Pas një spektakli dhe parakalimi mbi Tapetin e Kuq, mbrëmja gala e ndarjes së Çmimeve Oscars ka shpallur edhe fituesit e saj pë

Premiera që ngriti siparin këtë fundjavë në teatrin “Aleksandër Mosiu” të Durrësit është ndjekur nga një publik i ngrohtë i cili kishte t

Me rastin e 8 Marsit, festës së gruas, janë vlerësuar 10 prej grave që kanë bërë e vazhdojnë të bëjnë histori në qytetin e Durrësit, të e